Herečka Tereza Krippnerová pokřtila svůj debut Out of the Blue

12. červen 2019, 16:17
Herečka Tereza Krippnerová pokřtila svůj debut Out of the Blue

Jazzová zpěvačka Tereza Krippnerová, která je známá také z televizních obrazovek – ze seriálů Vraždy v kruhu, Polda a filmů Případ dvou básníků nebo Toman, pokřtila se svou kapelou The Masters v Clubu u Staré paní své první album. Na křtu nechyběl ani její partner, herec ze seriálu Modrý kód a syn Petra Rychlého, s kterým si zazpívala společný duet. Kmotrem se stal herec Jan Vondráček.

Svou dráhu profesionální jazzové zpěvačky odstartovala Tereza Krippnerová před dvěma lety, kdy se spojila se svou dvorní kapelou The Masters. Na pražskou hudební scénu se etablovala velmi rychle a získala si popularitu. Inspiraci našla v tvorbě Elly Fitzgerald, Sarah Vaughan nebo Niny Simone. Tereza se zpěvu věnuje již několik let, je známá ze ska scény, kdy zpívala v kapelách Discoballs a The Spankers.

Debutová deska je výjimečná svojí aranžérskou pestrostí, za kterou stojí pianista Jára Bárta. Hraje si s tradiční swingovou kytarou, latin, groove i soudobým jazzem. Osvědčení jazzový muzikanti Branko Křížek a Jan Greifoner pak vytváří výborně sehranou rytmickou sekci. Novinka Out Of The Blue je plná autentických improvizací. Album se natáčelo ve studiu Svárov u Lukáše Martinka a Soundevice Borise Carloffa, který se navíc postaral o výsledný mix a mastering. „Je mi ctí, že mě na desce doprovází nejen vynikající profesionální, ale také báječní lidé. Věřím, že desku Out of the Blue si oblíbí široké hudební publikum. Ty písně jsou jednoduše krásné,“ láká k poslechu zpěvačka Tereza Krippnerová