Zážitková výstava "Království včel a bylin" ve Sladovně Písek

Ve Sladovně v Písku bude slavnostně otevřena nová zážitková výstava "Království včel a bylin". Zahájení proběhne v pátek 17. května 2024 v 17:00 hodin v rámci festivalu Pískoviště. Hlavní autorkou výstavy je výtvarnice a scénografka Kateřina Hadravová, spolutvůrcem je výtvarník a kastelán Valdštejnské lodžie Jiří Vydra a dramaturgem ředitel Sladovny Adam Langer. Na tvorbě jednoho z hlavních letních lákadel se podílí velké množství umělců a řemeslníků, realizována je Sladovnou Písek a Maringotkou snů.

Cena vstupenky: 100 Kč
Zážitková výstava "Království včel a bylin" ve Sladovně Písek
  • Adresa:
    Velké náměstí 113,
    Písek, 397 01

Výstava navazuje na původní instalace z roku 2018, kterou od té doby navštívila několik dalších míst v České republice např. Žďár nad Sázavou, Roztoky u Prahy, Ostravu. Nyní se i na přání návštěvníků vrací zpět do Písku. “Výstava se s každým uvedením vyvíjí a proměňuje, kromě včelího města vyrobeného téměř kompletně ze dřeva, se nyní rozšiřuje velmi výrazně o scénograficky zpracovanou luční čajovnu plnou bylin., říká hlavní autorka Kateřina Hadravová. “Jde v podstatě o novou výstavu, vracíme se více k divadelnímu způsobu práce, návštěvníka čeká fantazijní příběh, kde je potřeba sehrát důležitou roli při záchraně obou království včel a království bylin.  Návštěvníky, kteří již výstavu zažili dříve, srdečně zveme, protože zážitek bude jiný, také díky specifické lektorské práci ve Sladovně.”, doplňuje Adam Langer.

Návštěvníci budou moct posedět v luční čajovně, tahat bylinkové karty, listovat v knihách, zažít včelí město, prozkoumat jednotlivá povolání včel, objevit stínové divadlo a pokud budou mít štěstí, snad je královna pozve na audienci.

Výstava Království včel a bylin bude otevřená od 18. května do konce prosince roku 2024. Pro její návštěvu doporučujeme rezervovat vstupenky na webu Sladovny. Je určená pro veřejnost i školní skupiny.