Divadlo Vosto5. Divadlo, které nevadí

27. září 2022, 12:52
Divadlo Vosto5. Divadlo, které nevadí

Pražské Divadlo Vosto5 bylo založeno v roce 1996 Ondřejem Cihlářem, Davidem Kašparem a Petrem Prokopem. Jedná se o nezávislý soubor vytvářející autorské inscenace značného tematického a žánrového rozpětí spojené originální poetikou a typickým neotřelým humorem, kterému nechybí prostořeká odvaha a nadhled.

Tvorba Divadla Vosto5 je kořeny spojena s odkazy moderního kabaretu a text-appealových klauniád, které spolu s improvizační samozřejmostí prorůstající v různé míře mnohá představení souboru.

Jádrem divadla je pětice tvůrců a herců Petr Prokop, Ondřej Cihlář, Jiří Havelka, Tomáš Jeřábek a Ondřej Bauer, která kromě svých aktivit v rámci Vosto5 sklízí úspěchy i ve vlastní tvorbě a dalších aktivitách mimo toto sdružení.

V Praze funguje Vosto5 v současnosti jako jeden z domácích souborů kulturního domu Vzlet ve Vršovicích a jako stálý host Studia Ypsilon, Divadla Archa a Jatek78. Divadlo dlouhodobě spolupracuje také s festivalem 4+4 dny v pohybu a hraje svá představení na festivalech a pohostinských hraních po celé České republice i v zahraničí.

www.vosto5.cz

25.6.2024, 19:00 – 21:00
Přijali jsme pozvání být součástí největšího hradeckého svátku umění. Naše hudební scéna nabídne komorní nadžánrové koncerty... více
20.7.2024, 19:00 – 21:30
Chlapci Ondar, Petar, Tomina, Jura a Kurt předvedou svůj maximální improvizační standart! Nic víc, nic míň! více