Upozornění

V souvislosti s nepřehlednou situací ohledně pořádání akcí si raději přímo u pořadatelů ověřujte zda se akce koná. Bohužel nemůžeme ručit za správnost všech termínů a dostupnosti akcí uvedených na kdykde.cz. Díky za pochopení.

Festival Boskovice 2014 zahájí slovenský rabín Baruch Myers

20. červen 2014, 15:47
Festival Boskovice 2014 zahájí slovenský rabín Baruch Myers

Festival zahájí 10. 7. v 17.00 v zámeckém skleníku jedinečný projekt Chassidic Songs v čele s Baruchem Myersem, rabínem Židovské náboženské obce na Slovensku, který vystudoval kompozici na Michigan School of Music ve Spojených státech amerických.

Projekt se poprvé představil na zahajovacím koncertě festivalu komorní hudby Konvergencie v Bratislavě v roce 2008, symbolicky v den výročí narození dvou významných chasidských velikánů – zakladatele chasidského hnutí Jisroela Baal Šem Tova (1698–1760) a rabína Shneura Zalmana z Liadi (1745–1812). Právě jejich učení inspirovalo k hudbě, ze které vychází projekt Chassidic Songs. Písně rabína Barucha Myerse a jeho spoluhráčů přecházejí od velmi starého k úplně novému, od folklóru k jazzu, od hluboké sakrálnosti k profánní každodennosti, cestou ze svatyně synagogy na nádvoří pohanů.

WWW.BOSKOVICE-FESTIVAL.CZ