Faith No More míří na Rock for People s novým albem

23. leden 2015, 15:11
Faith No More míří na Rock for People s novým albem

Fanoušci Faith No More, kteří nepřestali doufat ve splnění svého snu, si odbydou své Vánoce již v červnu na hradeckém letišti. Pověstná americká kapela, která psala dějiny rocku, vystoupí 5. června na festivalu Rock for People. Přiveze sebou i zbrusu nové album, jehož vydání je plánováno na duben tohoto roku. Mezi dalšími potvrzenými kapelami jsou Hollywood Undead a Asking Alexandria.

Letošní RfP navíc prošel několika změnami, a to rozdělením na dvě samostatné akce v Hradci Králové a Plzni a posunem data královéhradecké části na první červnový víkend. „O návrat Faith No More jsme se snažili hned od roku 2012, kdy jejich vystoupení na našem festivalu zhatila silná bouře. Svůj závazek vůči českým fanouškům jsme se snažili dodržet, a proto po dlouhou dobu probíhala čilá korespondence s managementem. Avšak kvůli jejich novému albu a značnému množství koncertních nabídek nebylo zcela jednoduché je do Čech opět dostat,“ říká Michal Thomes, jedna ze dvou hlavních postav tohoto tradičního letního festivalu.

Oba festivaly naplní programovou linku aktuálních žánrů v kombinaci s hvězdami, které září na zahraničních festivalech. Hradec se poveze více na tradiční vlně tvrdší hudby, zatímco plzeňský Rock for People Europe nabídne pestrost – žánrovou i co do velikosti kapel. Podle druhé „hlavy“ Rock for People, Petra Fořta, se budou oba areály profilovat i díky svým dispozicím: „Tradičně bude kladen důraz na kvalitu služeb  a další posun v artdekoru. Areál v Hradci bude logisticky přeskupen, aby byl ve všem  útulnější. Festival v Plzni bude ušit na míru kouzelnému industriálnímu prostředí, včetně jeho rozmanitých zákoutí. Evropštější Plzeň bude navíc propojena se zajímavými projekty partnerského Evropského hlavního města kultury Plzeň 2015.“

Rock for People v Hradci Králové proběhne mezi 4. a 6. červnem, v Plzni v tradičním termínu festivalu od 3. do 5. července. Více informací na www.rockforpeople.cz, vstupenky na oba festivaly jsou v prodeji na www.ticketsforpeople.cz.

Od poslední desky Faith No More nesoucí název Album of the Year, kterým vytyčili konec zlatého věku crossoverových kapel, uplynulo neuvěřitelných osmnáct let. Letos na jaře vypustí nové studiové album, v pořadí již sedmé, a vyrazí na počtem limitované tour. Pilotní singl s názvem Motherfucker, který už od konce listopadu minulého roku koluje internetem, o desce leccos napovídá. Baskytarista Bill Gould se v nedávném rozhovoru pro časopis Rolling Stone nechal slyšet, že jsou sice parta padesátníků, ale že doufá, že to na nahrávce nebude poznat.

Mezi dalšími potvrzenými formacemi je například kalifornská rapcoreová šestice Hollywood Undead, jež má v České republice nečekaně silnou fanouškovskou základnu. V loňském roce si u nás konečně udělali zastávku v rámci svého evropského tour. Původně měli koncertovat v pražském klubu Roxy, ale díky značnému zájmu fanoušků se vystoupení přesunulo do Velkého sálu Lucerny, kde bylo také zcela vyprodáno. Třetím želízkem jsou britští metalcoreisté s mnoha žánrovými přesahy Asking Alexandria těšící se nemenšímu zájmu tuzemských hudebních nadšenců.

První červencový víkend naváže na hradeckou část Rock for People Europe v Plzni. Západočeská metropole se stala Evropským hlavním městem kultury pro rok 2015, a proto se Michal Thomes s Petrem Fořtem rozhodli v návaznosti na tento titul představit minimálně jednu hudební ochutnávku z každé z jednotlivých zemí evropské osmadvacítky. A to nejen objevy z velkých, ale i menších a showcaseových akcí. Tamní prostory návštěvníkům festivalu otevřou bývalá vozovna dopravních podniků v Cukrovarské a areál plzeňských Papíren v Zahradní ulici.

Pro tuto chvíli je potvrzena šestice zástupců členských zemí Evropské unie, a to například u nás velmi dobře známí angličtí The Ting Tings, electroswingeři Movits! ze Švédska nebo šílenci ze Španělska GoMad! & Monster.

Rock for People Hradec Králové (4.–6. 6. 2015)

  • Faith No More
  • Hollywood Undead
  • Asking Alexandria

 

Rock for People Europe Plzeň (3.–5. 7. 2015)

  • The Ting Tings
  • Movits!
  • GoMad! & Monster
  • Bottled in England
  • The Inspector Cluzo
  • JoyCut