Držitelé dvou Andělů The Atavists představují nový videoklip

24. červenec 2019, 11:33
Držitelé dvou Andělů The Atavists představují nový videoklip

Stále populárnější hradecká formace The Atavists zveřejnila videoklip ke skladbě Wrong, která je druhým singlem z Andělem oceněné desky Lo-Fi Life.

Rocková skladba překvapivě zabodovala v hitparádě rádia Evropa 2, kde několikrát dosáhla na nejvyšší umístění.

„Úspěch v největším mainstreamovém rádiu nás potěšil. Myslím, že nebýt ceny Anděl za objev roku, asi by nás jen tak nehráli. Přesto jsme nakonec díky pozitivním ohlasům zůstali v rotaci o hodně déle, než se čekalo. To, že se náš track zalíbil i lidem, kteří jinak rockovou hudbu moc neposlouchají, vedlo k rozhodnutí natočit klip právě na něj.“ říká frontman kapely Adam Krofian.

Lehce bizarní videoklip plný nafukovacích matrací a tančících důchodců vznikl na venkovní plovárně a účinkují v něm kromě profesionálních herců i reální návštěvníci koupaliště.

„Ta skladba je o přemýšlení nad rozchodem, ale videoklipů o nešťastných láskách je všude plno. Shodli jsme se proto, že použijeme jen název Wrong a natočíme klip, který je celý tak trochu špatně a který zároveň dokáže divákovi vykouzlit úsměv na tváři. Reálie české plovárny do toho skvěle zapadly.“ uvedl režisér videoklipu Jarek Plouhar z produkce DOIT.films.

Čtyřčlenní The Atavists mají na kontě dvě dlouhohrající desky. Krom dvou cen Anděl 2018 lze za jeden z jejich dosavadních největších úspěchů považovat hraní po boku britských Muse na květnovém megakoncertu v Letňanech.

V létě je bude možné spatřit na Sázavafestu, Povaleči a mnoha dalších českých festivalech. Vystoupí také jako hosté kapely Skunk Anansie ve čtvrtek 25.7. ve Foru Karlín.