Elektrárna Ledvice – Informační centrum Skupiny ČEZ

23. srpen 2013, 15:14
Elektrárna Ledvice – Informační centrum Skupiny ČEZ

Na co se můžete těšit?

Infocentrum Ledvice je zaměřené na klasickou uhelnou energetiku a je tak první svého druhu v České republice.

Tématicky doplňuje ostatní informační centra Skupiny ČEZ zaměřená na jadernou energetiku či obnovitelné zdroje. Informační centrum je třípodlažní a vyznačuje se výrazným moderním architektonickým a výtvarným řešením. Styl expozice je akční, interaktivní, nabízí zážitkovou formu prezentaci a využívá audiovizuální technologie, např. 3D zobrazení, virtuální realitu, on-line měření fotosyntézy živého stromu, detailní popisy technologie nového uhelného elektrárenského bloku, atd. Kapacita informačního centra pro skupiny je 50 osob.

Všechny exkurze jsou zdarma.

Rozhledna

Atraktivní částí prohlídky je návštěva rozhledny, která je nejvyšší v České republice. Rozhledna je umístěna v areálu - přímo na vrcholku kotelny elektrárny Ledvice.

Díky své poloze mezi Českým středohořím a východním úpatím Krušných hor nabízí naše rozhledna jedinečné výhledy. Návštěvníkům je k dispozici prosklená vyhlídka s přístupným ochozem ve výšce 140 metrů.

Prohlídka rozhledny je možná po předchozí návštěvě Infocentra na základě předchozí rezervace na níže uvedených kontaktech.

Elektrárna Ledvice – Informační centrum Skupiny ČEZ

adresa: Bílina, č.p. 141, 418 48, Bílina
telefon: +420 411 102 313
email: [email protected]

Všechny informace k prohlídkám najdete na Infocentrum Elektrárny Ledvice - ČEZ

 

Kalendář akcí