Švandovo divadlo uvede on-line premiéru AI: Když robot píše hru

On-line premiéra první české hry, jejíž dialogy vygenerovala umělá inteligence a která je zasvěcená pokroku a fascinujícím technologiím se uskuteční prostřednictvím webové stránky www.theaitre.com.

Švandovo divadlo uvede on-line premiéru AI: Když robot píše hru
  • Adresa:
    Štefánikova 6/57,
    Praha 5, 150 00

Hra AI: Když robot píše hru v režii Daniela Hrbka vznikla ve spolupráci Švandova divadla, Matematicko-fyzikální fakulty UK a DAMU, za finanční podpory grantové Technologické agentury ČR, zaměřené na výzkum a inovace, ke 100. výročí prvního uvedení hry R.U.R. Karla Čapka. Během několika měsíců počítač generoval obrazy ze života robota, který musí čelit radostem a strastem každodenního života. A odkryl nám, jak vnímá základní lidské otázky jako je narození, umírání, touha po lásce, hledání pracovních příležitostí, či stárnutí. Strojově vytvořenému textu vdechne život herec Jacob Erftemeijer jako Robot. V úlohách lidí, kteří ho obklopují, uvidíme herce Petra Buchtu, Oskara Hese (alternovaného Markem Frňkou), Denisu Barešovou, Andreu Buršovou a Tomáše Petříka. O čem robot přemýšlí, co cítí a dokáže napsat divadelní hru? Střípky ze života umělé inteligence jejími vlastními slovy.

Online premiéra AI: Když robot píše hru se uskuteční 26. února 2021 od 19 hodin prostřednictvím webové stránky projektu www.theaitre.com.

https://www.svandovodivadlo.cz/inscenace/673/ai-kdyz-robot-pise-hru/3445