Upozornění

S ohledem na současnu situaci si prosíme raději ověřujte u pořadatelů jak je to s plánovanými akcemi, některé se budou vysílat v live streamech, jiné jsou posunuty, nebo zcela zrušeny. I když se maximálně snažíme, nemůžeme ručit za správnost všech zveřejněných termínů na kdykde.cz. Díky za pochopení.

Cirk La Putyka zřídil v prázdných Jatkách78 kulturní telefonní ústřednu se členy souboru

25.10.2020, 18:00 – 8.11.2020, 20:00

Cirk La Putyka nevydrží dlouho v nečinnosti, a přestože je jeho domácí scéna Jatka78 v souladu s vládními nařízeními uzavřena, spouští v ní Ústřednu78. Měla by být na programu každou neděli. Pilotní díl se odehrál včera večer a dnes je na programu první "repríza" tohoto telefonního happeningu.

Cirk La Putyka zřídil v prázdných Jatkách78 kulturní telefonní ústřednu se členy souboru
  • Adresa:
    Bubenské nábř. 306/13
    Praha 7 - Holešovice 170 00
  “Dobrý den, dovolali jste se do Ústředny78 - speciálního telefonického happeningu Cirku La Putyka a Jatek78...”, takové oznámení uslyší ti, kdo v pondělí mezi 18 - 20 h zavolají na telefonní číslo 245 007 117. Po úvodu pak budou volající přepojeni na některého z šesti herců, hudebníků a bavičů ze souboru Cirk La Putyka, se kterým si mohou popovídat, nechat se pobavit, rozveselit se či probrat cokoliv jiného. Telefonní hovor je omezen na 7 minut a obsah zůstává čistě na volajícím a volaném. Hovory, jak jsou všichni na začátku upozorněni, jsou nahrávány a živě formou mixu vysílány během videostreamu z happeningu na sociálních sítích souboru a divadla. 
 
“Telefonický happening, Ústředna78, je další z projektů Cirku la Putyka ve spolupráci s Jatka78 reagující na současná koronavirová opatření, která neumožňují realizaci a tvorbu živých kulturních událostí,” vysvětluje principál souboru Rosťa Novák ml. “Smyslem akce je pobavit, rozveselit, zahřát u srdce, zazpívat, pokecat si, cokoliv je možné. Můžete zavolat svým oblíbeným hercům a ptát se jich úplně na cokoliv, co vás napadne - co přes den dělali, jaké je jejich oblíbené jídlo, anebo chtít slyšet vlídné slovo, vtip, pohádku. Je to jenom na vás, s čím přijdete,” doplňuje Novák.
 
V pondělí 19. října se k telefonům posadí Jan Holík, Adam Joura, Jiří Kohout, Helena Nováčková, Jana Stárková a Zbyněk Šporc.  “Budeme oslovovat osobnosti ze společenského, kulturního i sportovního světa,” uzavírá Rosťa Novák. 
 
Cena telefonického hovoru je dle tarifu volajícího. Videostream probíhá v rámci platformy (A)sleep, která od 12. října nonstop vysílá z prázdného sálu divadla Jatka78: