Upozornění

S ohledem na současnu situaci si prosíme raději ověřujte u pořadatelů jak je to s plánovanými akcemi, některé se budou vysílat v live streamech, jiné jsou posunuty, nebo zcela zrušeny. I když se maximálně snažíme, nemůžeme ručit za správnost všech zveřejněných termínů na kdykde.cz. Díky za pochopení.

Cargo Gallery: Magdalena Nagyová & Martin Ptáček

3.8.2020, 16:00 – 23.8.2020, 23:00

Aby té kultury nebylo málo, připravili jsme pro vás sérii výstav v našem podpalubí. Výstavy jsou ZDARMA a jsou otevřeny každý den od 16:00.

V pořadí druhé výstavě vám svá díla představí Magdalena Nagyová a Martin Ptáček.

MADALENA NAGYOVÁ

Tvorbu Magdalény Nagyové lze označit jako impresionismus s výrazovými prostředky svérázně uchopeného expresionismu. Nalézáme zde snahu zachytit pomíjivou náladu a vnitřní rozpoložení na téměř neměnném zevnějšku barvami pohlcujícími diváka jako na obrazech Edvarda Muncha, Proces samotného malování je odpovídající sdělení - odhalit svět pod povrchem, a proto se náčrt hrubých obrysů a šrafování objevuje až na již hotové malbě. Tato výstava je autorčin deníček nálad ve formě autoportrétů.

MARTIN PTÁČEK

Zanechal svou stopu mezi uměleckými truhláři, v divadlech, u filmu jako výtvarník, malíř pozadí a patinér. Nyní vede řemeslně-umělecký ateliér s většinovou náplní interiérového designu, užitého a výtvarného umění. Jeho volná tvorba se dotýká převážně zachycení lidských témat. Používá rozměry alegorií pro nálady, niterné démony, nebo okamžité pocity.

"Namaluj obraz, vymysli myšlenku, zabal to do slov....
nebo vymysli obraz, namaluj myšlenku a slov už není třeba."

VERNISÁŽ: pondělí 3.8.2020, 18:00

FACEBOOK: https://www.facebook.com/events/580885952603255/?event_time_id=580885979269919

Těšíme se na vás,
Cargo GALLERY