Upozornění

V souvislosti s nepřehlednou situací ohledně pořádání akcí si raději přímo u pořadatelů ověřujte zda se akce koná. Bohužel nemůžeme ručit za správnost všech termínů a dostupnosti akcí uvedených na kdykde.cz. Díky za pochopení.

Mam'zelle Nitouche - Divadlo F. X. Šaldy v Liberci

6.12.2019, 19:00 – 22:00

Stalo se již tradicí, že operetní a muzikálový žánr patří k nezastupitelným pilířům programové listiny operního souboru Divadla F. X. Šaldy v Liberci. Na začátku roku 2016 bude tento žánr reprezentovat slavná opereta Mam’zelle Nitouche, která bravurně, s nekompromisní dávkou nadsázky, parodie a nadhledu, vykresluje zákulisí třech toliko rozdílných prostředí.

Mam'zelle Nitouche - Divadlo F. X. Šaldy v Liberci
  • Adresa:
    Zhořelecká 5
    Liberec 460 01

Kláštera, divadla a kasáren, ve kterých se hlavní postavy, Célistin alias Floridor a schovanka kláštera Denisa de Flavigny, pohybují s mimořádným talentem zkomplikovat již tak nepřehlednou situaci. Opereta měla svou premiéru roku 1883 a je považována za nejzdařilejší opus skladatele Florimonda Hervého. Již po své premiéře obletěla „Slečna Netýkavka“ celý svět a dodnes patří právem mezi nejuváděnější tituly svého žánru. V Liberci byla Mam’zelle Nitouche uváděna naposledy v minulém desetiletí, kdy měla v roce 2005 derniéru slavná inscenace Petra Zahradníčka z roku 1994 a i v novém libereckém nastudování zazní noblesně šarmantní překlad Oldřicha Nového.

INSCENAČNÍ TÝM

Režie: Oldřich Kříž
Scéna: Jan Kříž
Kostýmy: Veronika Hindle