Jihočeská plavební

2. říjen 2013, 15:33
Jihočeská plavební

Jihočeská Plavební byla založena v roce 2009. Lodní doprava, výletní a vyhlídkové plavby jsou v tomto malebném klidném městečku provozovány tradičně již mnoho let. Loď Regent je zde od roku 2004, loď Koloděj od roku 2016.

Lodě a plavba jsou naším koníčkem. Je zde spojeno příjemné s užitečným. V Týně nad Vltavou provozujeme výletní turistickou lodní dopravu lodí Regent a  převozní lodí  Koloděj, ta zde  slouží k přepravě osob z Týna nad Vltavou na zámek Mitrowicz v Kolodějích nad Lužnicí.

V sezoně 2017 zahajujeme pravidelnou lodní linku z Hluboké nad Vltavou do Týna nad Vltavou a zpět. Tato lodní linka bude sloužit jako úseková. Návštěvníci si mohou vybrat úsek, který jim bude vyhovovat.

První úsek

Hluboká přístav – Hluboká hamry  nabízí –  vyplutí z přístavu, kdy se před námi pro loď zvedne zvedací most následně loď propluje zdymadlen na jezu Hluboká nad Vltavou a pokračuje k přístavu Hluboká Hamry. Plavba potrvá cca 30 - 40 min.

Druhý úsek

Hluboká Hamry – vorařská obec Purkarec nabízí –  plavbu s ochutnávkou přírodních krás zdejší rezervace, oba Vltavské břehy lemují Hlubocké obory a přírodní rezervace Karvanice s svými skalnatými stržemi. Po levém břehu je vybudována stezka pro pěší a cyklisty. Plavba potrvá cca 1,20 min, délka 12 km.

Třetí úsek

Purkarec – VD Hněvkovice  –  plavba po Hněvkovické přehradě k hrázi přehrady Hněvkovice.  Plavba trvá cca 30 min, délka 4,5 km  úsek je určen především pro cyklisty směřující do Týna nad Vltavou.

Čtvrtý úsek

VD Hněvkovice – obec Hněvkovice –  tato plavba je především pro ty co vyhledávají nevšední zážitky. Loď zde proplouvá jednou z největších plavebních komor (zdymadel) v ČR  Plavba trvá cca 30 – 40 min dle vytížení plavební komory.

Pátý úsek

Obec Hněvkovice – Týn nad Vltavou – tato plavba nabízí proplutí nově otevřené plavební komory na jezu v obci Hněvkovice s plavbou po nově splavněné části řeky Vltavy.

Kde nás najdete

V Týně nad Vltavou nás najdete jen pár kroků od centra města, přesněji pod kostelem, kde se zároveň nachází i centrální parkoviště na  které navazuje přístaviště lodí, kde kotví loď Regent a Koloděj (od května do konce října).

V Týně nad Vltavou zároveň provozujeme loděnici, kde lodě našim klientům uskladňujeme, provádíme předsezónní i sezonní údržby, zajišťujeme servis, připravujeme na technické prohlídky, provádíme poradenskou činnost, apod.

Jsme autorizovaným zastupcem Honda – Marine a Suzuki – Marine

Jízdní řády

Dále nabízíme

Okružní výletní plavby

Plavby na soutok Vltavy s Lužnicí 25 -30 min , plavby přes soutok k vodnímu dílu Kořensko 55 min,plavby k jezu Hněvkovice, plavby přes plavební komoru na VD Kořensko a zpět s plavbou po Lužnici a zpět  do Týna 120 min ,plavby přes plavební komoru na jezu Hněvkovice a dále pod přehradu Hněvkovice a zpět, 90min.

Lodní linka Týn nad Vltavou - zámek Mitrowicz

Pravidelná lodní doprava mezi Týnem nad Vltavou a zámkem Mitrowicz cca 40 min, 7 km.

Jihočeská plavební

kontaktní adresa: Masarykova 983, 373 41, Hluboká nad Vltavou
telefon: +420 777 834 710
e-mail: david.machart@email.cz

vyhlidkoveplavbyvltava.cz

Akce Jihočeské plavební