Jihočeská plavební

2. říjen 2013, 15:33
Jihočeská plavební

Jsme malou společností provozující vyhlídkové plavby v malebném Týně nad Vltavou a Hluboké nad Vltavou. Těšit se můžete na vyhlídkové lodě Regent a Oliver, které svým vzhledem působí romanticky a dokonale zapadají do celkového pohledu na město a jeho okolí.

Lodní doprava Týn nad Vltavou

Naší nabídku tvoří především tři vyhlídkové trasy:
Krátká plavba: 25min do okolí Týna nad Vltavou.
Středně dlouhá plavba: 70min k soutoku řek Vltavy a Lužnice odtud následuje krátká plavba po řece Lužnici a zpět do Týna nad Vltavou. Dlouhá plavba: po řece Vltavě k přehradě Kořensko kde se proplavíme plavební komorou a odtud uskutečníme krátkou plavbu k obci Újezd kde se před z části zatopenou malou vojenskou pevností ( bunkrem) z 2 světové války obrátíme a vyplujeme zpět přes plavební komoru do Týna nad Vltavou.

Plavby jsou již od dubna v provozu dle jízdního řádu. Naším cílem je Vám poskytnout jedinečný zážitek nejen prostřednictvím víkendových rodinných výletů, ale díky každodennímu provozu také během Vaší dovolené a dalších příležitostí. Například romantická plavba v dopoledním klidu či naopak při západu slunce Vám jistě náladu nezkazí.

Nabízíme Vám možnost prohlédnout si město a okolní přírodu jiným způsobem, jakým pohled z paluby lodi zajisté je. Najdete nás na centrálním městském přístavišti v bezprostřední blízkosti hlavního Týnského silničního mostu. Ze směru od Temelína stačí pouze přejet most, za ním odbočit vlevo a pak již stačí pouze sjet nejbližšími uličkami (Děkanská a Pod Kostelem) dolů k řece na centrální parkoviště. Odtud je to už jen pár kroků.

Lodní doprava Hluboká nad Vltavou – Purkarec

V letošním roce jsme rozšířili naše služby o plavby po řece Vltavě v Hluboké nad Vltavou. Plavby Vám nabídnou například okružní plavbu z obce Purkarec proti proudu Vltavy do přírodní rezervace Karvanice, tato vyhlídková plavba potrvá cca 60 min. Další službu, kterou bychom Vám rádi nabídli je přeprava z obce Purkarec do Hluboké nad Vltavou a z Hluboké nad Vltavou do Purkarce, doba plavby 90 min.

Tuto plavbu mohou využít zejména návštěvníci Vltavské cyklostesky. Kola a kočárky můžete složit nastřechu lodi. Plavby jsou již od května v provozu dlejízdního řádu.

Seznamte se s našimi plavidly:
Loď Regent Plavidlo vyrobeno v r. 1966, délka 11m, šířka 2,8 m, výška 2,8 m, ponor 100 cm, výtlak 9 tun. Toto plavidlo je bývalý říční remorkér, který sloužil na řece Labi. Odtud byl přesunut na Suchdolské pískovny, kde sloužil až do roku 2002. Při povodních, kdy došlo k protržení pískovny, byl vážně poškozen a následně prodán. V roce 2003 – 2004 byl kompletně zrekonstruován a přebudován na vyhlídkovou loď, od roku 2005 jsou s touto lodí provozovány vyhlídkové plavby v Týně nad Vltavou po řece Vltavě a Lužnici.

Loď Oliver Plavidlo vyrobeno v r. 1950, délka 12 m, šířka 2,9 m, výška 2,7 m, ponor 60 cm, výtlak 10 tun. Toto plavidlo bylo vyrobeno v Holansku jako obytná kanálová loď. Roku 2005 byla zakoupena v Amsterdamu a přepravena do Prahy. V roce 2010 byla zakoupena pro účely lodní dopravy v Týně nad Vltavou. Loď je určena jak pro vyhlídkové plavby, tak pro pronájem.

Rezervace: Loď Regent v Týně nad Vltavou 777834710, loď Oliver v Hluboké nad Vltavou 774 834 738

Jihočeská plavební

adresa: Náměstí ČSLA 28, 373 41 Hluboká nad Vltavou

telefon: +420 777 834 716
e-mail: david.machart@email.cz
vyhlidkoveplavbyvltava.cz

Akce Jihočeské plavební