Upozornění

V souvislosti s postpandemickou situací a řadě zrušených akcí si raději ověřujte konání akcí u jejich pořdatelů. Bohužel stále nemůžeme ručit za správnost termínů uvedených na kdykde.cz. Děkujeme za pochopení.

Jihočeská plavební

2. říjen 2013, 15:33
Jihočeská plavební

Jihočeská plavební společnost provozující výletní lodní dopravu po řece Vltavě a Lužnici  v turistické destinaci Českobudějovicko Hlubocko konkrétně v Týně nad Vltavou a Hluboké nad Vltavou.

Těšit se můžete na výletní vyhlídkové lodě na pravidelných linkách. Lodě ,které svým vzhledem působí romanticky a dokonale zapadají do zdejšího prostředí.

Lodní doprava Týn nad Vltavou

Naší nabídku tvoří pravidelné výletní vyhlídkové linky:
-Týn nad Vltavou – soutok Vltavy a Lužnice - přehrada Kořensko a zpět  50 min
-Týn nad Vltavou – přehrada Kořensko s proplutím plavební komorou a zpět do Týna  100 -120 min
-Týn nad Vltavou – Koloděje nad Lužnicí – zámek Mitrowicz  a zpět  s možností výstupu a nástupu

za účelem prohlídky zámku Mitrowicz doba plavby v jednom směru 50 min

-Týn nad Vltavou – Hluboká nad Vltavou : pravidelná prázdninová linka mezi městy Týn nad Vltavou a Hluboká nad Vltavou s možností nástupu a výstupu na jezu Hněvkovice,přehradě Hněvkovice,obec Purkarec.  Tato plavba není jen o přírodních krásách Vltavy ale, i nevšedním zážitku. Na této trase proplouváme třemi plavebními komorami z čehož jedna z nich je druhou největší v ČR. Doba plavby 3:30 min

- Lodí do Zoo Hluboká : zcela nově jsme v sezoně 2018 spustili  lodní vyhlídkový přívoz ,loď vyplouvá pravidelně z přístaviště cca 50 m od kruhového objezdu u Penymarketu. Loď  pluje po hladině Munického rybníka do přístaviště v Zoo Hluboká / lovecký zámek Ohrada.  Délka plavby 15 min

Naším cílem je Vám poskytnout jedinečný zážitek nejen prostřednictvím víkendových rodinných výletů, ale díky každodennímu provozu také během Vaší dovolené a dalších příležitostí. Například romantická plavba v dopoledním klidu či naopak při západu slunce Vám jistě náladu nezkazí.
Nabízíme Vám možnost vidět přírodní krásy jižních Čech z paluby osobních výletních lodí plujících po Vltavě a Lužnici. Plavby vhodné pro jednotlivce i skupiny , pěší i cyklisty. Loď jsou pro 12 pro  až 35 osob.

Vyplouváme z Týna nad Vltavou od  centrálního městského parkoviště v bezprostřední blízkosti hlavního Týnského silničního mostu. Ze směru od Temelína stačí pouze přejet most, za ním odbočit vlevo a pak již stačí pouze odbočit dolů k řece na centrální parkoviště. Odtud je to už jen pár kroků k přístavišti.

Odplouváme z Hluboké nad Vltavou přímo ze sportovního přístavu pod zámkem  na plavbu Hluboká nad Vltavou – Purkarec – přehrada Hněvkovice – Týn nad Vltavou : tato trasa Vám odhalí skryté krásy řeky Vltavy ,která zde protéká mezi Hlubockou a Poněšickou oborou. Řeka je zde lemována skalními věžemi a stržemi v přírodní rezervaci Karvanice. Plavba ovšem není jen o přírodních krásách ,ale i o nevšedním zážitku jako jsou plavební komory které jsou na rtase hned tři z čehož jeda je druhou největší v České republice. Za zmínku také stojí že celá trasa je lemována velmi oblíbenou cyklostezkou České Budějovice- Hluboká nad Vltavou – Karlův hrádek – Purkarec – Litoradlice – přehrada Hněvkovice – Týn nad Vltavou

Na trase pluje pod naší vlajkou osobní historická loď Pálava na které je možné přepravovat i kola.

Seznamte se s našimi plavidly:

Loď Regent

Plavidlo vyrobeno v r. 1966, délka 11m, šířka 2,8 m, výška 2,8 m, ponor 100 cm, výtlak 9 tun. Toto plavidlo je bývalý říční remorkér, který sloužil na řece Labi. Odtud byl přesunut na Suchdolské pískovny, kde sloužil až do roku 2002. Při povodních, kdy došlo k protržení pískovny, byl vážně poškozen a následně prodán. V roce 2003 – 2004 byl kompletně zrekonstruován a přebudován na vyhlídkovou loď, od roku 2005 jsou s touto lodí provozovány vyhlídkové plavby v Týně nad Vltavou po řece Vltavě a Lužnici.

Loď Pálava

Plavidlo vyrobeno v r. 1953 pohonou jednotkou je lodní motor Yastram z r. 1935 , délka lodi 17,5 m šířka 3 m, podjízdná výška 2,8 m,  váha 22 tun , počet osob 37

Lodí do Zoo

převozní loď  r.v. 1980 , délka 10 m , šířka 3 m , váha 5 tun
Bližší informace včetně jízdních řádů naleznete na našich Webových stránkách www.vyhlidkoveplavbyvltava.cz

Jihočeská plavební

Rezervace Týn nad Vltavou - 777 834 710
Rezervace Lodí do Zoo Hluboká nad Vltavou - 704 796 066
Provozní doba 9:00 - 19:00
email: jihoceskaplavebni@gmail.com
telefon: 777 834 710

www.vyhlidkoveplavbyvltava.cz

Akce Jihočeské plavební