RockOpera Praha - První divadlo nejen pro rockery

5. květen 2021, 23:11
RockOpera Praha - První divadlo nejen pro rockery

Strhující rockový koncert a energické divadelní představení v jednom: nadčasové příběhy, spojení špičkových hlasů známých profesionálů i mladých talentů, úchvatná fireshow a kapela přímo na scéně, vše pod vedením autorů a producentů Pavly Forest a Milana Steigerwalda.

V České republice chybělo hudební divadlo pro milovníky pořádného nářezu. Dokud se neotevřela holešovická RockOpera Praha. Naše pojetí hudebního divadla nehledá inspiraci v tradičních scénách, nacházíme nové, originální způsoby interpretace věčně aktuálních témat.

Aktuální hraný repertoár

Oidipus Tyranus
První díl antické trilogie podle Sofoklova dramatu o tragické nevyhnutelnosti lidského osudu. Vydejte se s námi do časů mýtických hrdinů, delfských všetkyň a vlády mocných bohů. Jedna z prvních oper autorské dvojice Milana Steigerwalda a Pavly Forest se i po letech stále těší u diváků velké oblibě.
V hlavních rolích Jan Toužimský, Kamil Střihavka, Viktor Dyk, Pavla Forest.
Režie: Roman Štolpa

7 proti Thébám
Druhý díl antické trilogie. Metalová opera o zákeřném soupeření dvou bratrů, které vyústí v krvavý boj o moc. Co se stalo s vyhnaným králem Oidipem? Proč se jeho dva synové utápí v závisti? A jak kartami zamíchá manipulativní strýček Kreon? Na rozplétání rodinných šarvátek je RockOpera Praha mistr.
V hlavních rolích Viktor Dyk, Jan Toužimský, Kamil Střihavka.

Režie: Roman Štolpa

Antigona
Závěrečný díl antické trilogie. Příběh dívky, která se z lásky k bratrovi vzepřela příkazům proradného strýce a s vědomím jisté smrti stála pevně proti všem. Historicky první opera z dílny Milana Steigerwalda a Pavly Forest je pro mnohé diváky dodnes srdcovou záležitostí.
V hlavních rolích Žántí, Viktor Dyk, Jan Toužimský, Pavla Forest.
Režie: Roman Štopla

Malý princ
Kouzelný příběh francouzského spisovatele Antoinea de Saint-Exupéry o letci a jeho podivuhodném vesmírném příteli se v RockOpeře Praha halí do beatového kabátu a nechává popustit uzdu fantazie dětských i dospělých diváků ve spektakulární show. Prostě rocková opera pro rodiny s malými rebely.
V hlavních rolích Kamil Střihavka a Irina Andreeva.
Režie: Irina Andreeva

Faust
Oblíbený příběh o věčném hledání štěstí. Když požádá učený doktor Faust o pomoc tajemného Mefistofela, všem je rázem jasné, že se právě začíná divoká, pekelně svůdná jízda, která může mít jen jeden konec. Rocková opera autorské dvojice Milana Steigerwalda a Pavly Forest podle románu Johanna W. Von Goethe.
V hlavních rolích Jiří Zonyga, Viktor Dyk, Helena Kubelková, Daniela Langrová.
Režie: Roman Štolpa

Romeo a Julie
Nesmrtelný příběh veronských milenců jak ho ještě neznáte. Slavným shakespearovským postavám rockový háv opravdu sluší. Za doprovodu písní původní kapely Milana Steigerwalda a Pavly Forest King Size se na jevišti RockOpery Praha rozvíjí bolestný příběh dvou vládnoucích rodů, jejichž rivalitu, závist a zaslepenost dokáže prosvítit jen upřímná láska jejich dětí. A nebo ne?
V hlavních rolích: Jan Tláskal, Beego, Kamil Střihavka, Jan Toužimský, Pavla Forest, Helena Kubelková.
Režie: Roman Štolpa

Anna Karenina
Ústřední postava románu ruského spisovatele Lva Nikolajeviče Tolstého Anna Karenina je ve zpracování RockOpery Praha zasazena nezvykle do prostředí motorkářského klubu. Tam se po příjezdu Vronského začne dosud spořádaná manželka Anna zaplétat do labyrintu vášní a potlačených citů, které narazí na nepochopení pokryteccké společnosti. A smyčka se začne utahovat.
V hlavních rolích: Pavla Forest, Jiří Zonyga, Jan Toužimský, Viktor Dyk, Žántí.
Režie: Roman Štolpa

Proces
Jednoho dne se Josef K vzbudil a zjistil, že je zatčen. Rocková opera, tak trochu ze života, plná absurdního humoru a skvělých hereckých výkonů. Franc Kafka by určitě přišel, přijďte taky.
V hlavních rolích: Viktor Dyk, Pavla Forest, Jiří Zonyga, Kamil Střihavka, Jan Toužimský.
Režie: Roman Štolpa

Bardo Thödol
Symfonicko-rocková opera o putování duše na cestě k novému zrození na motivy tibetské Knihy mrtvých. Vizuálně poutavá meditace prokládaná rockovými beaty, během které se vydáte spolu s duší hlavního hrdiny na mystickou cestu Bardem až k nové inkarnaci v kovaného rockera.
V hlavních rolích: Matěj Kohout, Pavla Forest, Jan Toužimský, Viktor Dyk, Petr Opava.
Režie: Irina Andreeva

Vymítač
První hororová rocková opera z pera Milana Steigerwalda a Pavly Forest na motivy staré velhartické pověsti o dívce posedlé ďáblem. Jedná se o jednu z nejtvrdších oper repertoáru divadla. Hudebně však kromě metalu čerpá i z díla Johanna Sebastiana Bacha nebo Carla Orffa a jeho Carminy Burany. Temná show plná děsivých rituálů se okamžitě stala jednou z nejoblíbenějších oper RockOpery Praha.
V hlavních rolích: Kamil Střihavka, Žántí, Jan Toužimský, Petr Kutheil, Majda Tempírová.
Režie: Irina Andreeva

Frankenstein
Žhavá novinka z pera Milana Steigerwalda a Pavly Forest se zakládá na známém románu Mary Shelleyové z 19. století. RockOpera Praha tak navazuje na úspěšného Vymítače a pokračuje v sérii hororových oper. Tentokrát nechá za zvuků metalu a elektroniky na jevišti oživit šíleným doktorem Frankensteinem ohyzdné Monstrum s lidskými city. Premiéra naplánována na 10.4.2019.
V hlavních rolích: Jan Toužimský, Viktor Dyk, Žántí, Pavla Forest, Jan Tláskal.
Režie: Roman Štolpa

RockOpera Praha

adresa: Komunardů 306/1, 170 00, Praha 7 - Holešovice
telefon: 730 515 055
e-mail: [email protected]

Navštivte nás i na: www.rockopera.cz

3.10.2021, 20:00 – 22:00
Písničkář, kytarista a skladatel Nick Waterhouse si bere to nejlepší z historie amerického popu a soulu a na své chystané páté desce... více
13.10.2021, 19:00 – 21:45
Hororová rocková opera Milana Steigerwalda a Pavly Forest o neopětované lásce a děsivých rituálech.  více
3.11.2021, 19:00 – 21:45
V přístím životě rockerem! Rockově-symfonická opera Milana Steigerwalda a Pavly Forest na motivy Tibetské knihy mrtvých. více
14.11.2021, 19:00 – 21:30
Vydejte se s námi do časů mýtických hrdinů, delfských věštkyň a vlády mocných bohů. První díl antické trilogie podle Sofoklova... více
18.11.2021, 19:00 – 21:45
Druhý díl antické trilogie. Metalová opera o zákeřném soupeření dvou bratrů, které vyústí v krvavý boj o moc.  více
21.11.2021, 15:00 – 17:45
Rocková opera s nestárnoucím příběhem pro celou rodinu na motivy Antoine de Saint-Exupéryho. více
25.11.2021, 19:00 – 21:45
Závěrečný díl antické trilogie. Příběh dívky, která se z lásky k bratrovi vzepřela příkazům proradného strýce a s vědomím... více
5.12.2021, 19:00 – 21:00
Rocková opera Milana Steigerwalda a Pavly Forest o síle pokušení a lidské proradnosti na motivy tragédie Johanna Wolfganga von... více
12.12.2021, 19:00 – 21:30
Rocková opera Milana Steigerwalda a Pavly Forest na motivy nejznámějšího milostného příběhu všech dob. více
16.12.2021, 19:00 – 21:30
Franz Kafka ve svých dílech obsáhl také absurdní humor, který u něj bývá velmi často opomíjen. RockOpera Praha se tedy na... více