Auta brněnských továrníků ve vile Stiassni: komentovaná prohlídka

16.8.2018, 17:00 – 18:00

Ve vile Stiassni se pomalu chýlí ke svému konci výstava „Auta brněnských továrníků – Löw-Beer / Stiassni / Tugendhat“. Ve čtvrtek 16. srpna v 17 hodin proběhne komentovaná prohlídka a na nádvoří bude možné si prohlédnout jeden či více historických vozů.

Cena vstupenky: vstup volný, , ,  Kč
Auta brněnských továrníků ve vile Stiassni: komentovaná prohlídka
  • Adresa:
    Hroznová 14/967
    Brno-Pisárky, 603 00

Na přípravě výstavy spolupracovalo Technické muzeum v Brně, Národní památkový ústav a Muzeum Brněnska – vila Löw-Beer, kde měla výstava před dvěma lety premiéru. Její repríza ve vile Stiassni doplňuje nové informace o životě a automobilech ve vlastnictví rodiny, která vilu v období mezi dvěma světovými válkami obývala.

Výstava připomíná každodenní život s automobilem, který byl za první republiky přece jen luxusním strojem, ale také sportovní či sběratelské úspěchy automobilistů z podnikatelských rodin. Stranou nezůstává ani dobová motoristická móda.

„Při příležitosti blížícího se konce výstavy domlouváme zapůjčení dvou historických veteránů – vozy pro nejmovitější zákazníky bude zastupovat Austro Daimler z roku 1910 ze sbírek Technického muzea v Brně, vozy používané v továrně rodiny Stiassni zase Tatra 12 ze soukromé sbírky“, dodává k připravované akci za organizátory Petr Svoboda.

V rámci komentované prohlídky bude výstavou provázet kurátorka Mgr. Sylvie Zouharová-Dyková z Technického muzea v Brně. Vstup na tuto akci je volný. Samotná výstava bude ve vile Stiassni k vidění do neděle 19. srpna.