Upozornění

Přátelé, je to špatné, většina akcí je opět zrušena. Ověřte si raději přímo u pořadatelů jak je to s plánovanými akcemi, některé se budou vysílat v live streamech, jiné jsou posunuty, nebo zcela zrušeny. Bohužel v této situaci nemůžeme ručit za správnost termínů a dostupnosti akcí uvedených na kdykde.cz. Díky za pochopení.

Rozhovor Lucie Bílé pro festival Okoř se šťávou

11. červen 2014, 14:30
Rozhovor Lucie Bílé pro festival Okoř se šťávou

Co chystá Lucie Bílá? Jak se těší na léto? Jak se jí žije v Otvovicích? A jaké album má nejraději?

Jsi několikanásobná slavice, jak to ovlivňuje tvůj život?

Mám ráda svou práci a dělala bych jí se stejnou láskou i kdyby žádný slavík nepřiletěl….

Co ty a příroda, kde se pohybuješ raději? Jsi radši někde ve městě nebo si ráda zajdeš zarelaxovat někam do přírody?

Jsem tak často mezi lidmi a za zdmi kulturních domů, sálů a kin, že pak utíkám do přírody jak zběsilá….líbí se mi dívat se do slunce a  dýchat čerstvý vzduch a hlavně chodit všude v nízkých botech pěšky a dívat se na svět bez oken auta…mám chalupu v Českém ráji a ten kraj si právem zaslouží své jméno…je to opravdový ráj…

Jak se ti žije v Otvovicích? Proč jsi se pro bydlení v Otvovicích rozhodla?

I když je Český ráj nádherný, stejně bude pro mne jako pro každého to nej místo tam ,kde jsem se narodila…mám tam přátele z dětství a svou rodinu a tak hluboko zapuštěné kořeny….každý tam ví, že jsem normální holka, co chodí pro rohlíky a na poštu a někdy i do hospody na pivo…nikdo ode mne neočekává načesané vlasy a makeup, nikdo mě tam nebere jako mimozemšťana…je mi v Otvovicích dobře…taky se té vesničce snažím ten pocit domova vracet….od zvonu v místní kapličce až po čističku pro školu….

Prožíváš v současné době asi hodně těžké chvíle, změnilo to nějak tvůj pohled na život?

Vždy jsem měla rodinu na prvním místě a dala jí sto procent lásky, teď málem nestačilo ani milion…bylo to těžké pro nás všechny, ale zázraky se dějí a maminku máme doma…nikdy nezapomenu děkovat…a nechci už prošvihnout ani den se svými báječnými rodiči….

Co v současné době chystáš? Co se připravuje?

Kvůli každodenním návštěvám nemocnice i kvůli síle, kterou jsem měla jen pro maminku,jsem odložila natáčení připravované desky,měla být taneční a i to mi vzhledem k mámině nemoci nepřipadalo vhodné,teď se mi vrací chuť…chystám se na nastudování nové muzikálové komedie Addams family,vyšla mi komorní deska s klavírem Petra Maláska RECITÁL a ještě jedna se připravuje na podzim…deska Diamantová…krom toho se už teď prodávají lístky na pokračování Černobílého turné ve sportovních halách po česku a ani letos nezapomenu na turné vánoční….dost práce na jeden rok :D :D

Natočila jsi hodně alb, které máš nejraději?

To jako s láskou…vždy je největší ta poslední…s Petrem Maláskem jsem na jevišti nejšťastnější a vzhledem k tomu, že je CD Recitál …studiová nahrávka našeho koncertu, je to na něm znát…… CD je čisté, emotivní a pravdivé…tak to mám ráda

Co tvoje Černobílé turné? Jak vznikla myšlenka ho udělat? Můžeš turné trochu popsat...nalákat čtenáře?

O celé turné se stará na 150 lidí, koncert se převáží v osmi kamionech a je to po všech stránkách tak obrovské, že i když to celé vzniklo v mé hlavě, i tak jsem na prvním koncertu měla pocit, že i já jsem divák…bylo to euforické a nádherné…mnoho lidí to nevidělo a mnoho jich chce přijít zas, tak jsme se rozhodli v tom pokračovat. Na jevišti se sejdou ti nejlepší, dvě hudební skupiny, pěvecký sbor a hosté, jako je světlomalíř Alex Dovis či neuvěřitelný bubeník Mika Ronos a k tomu Péťa Malásek a velká světelná scéna, pyrotechnika a vše co k show patří…těším se a už teď mě mrzí, že to bude jen pětkrát….

Tento rok vystoupíš na festivalu Okoř se šťávou, bude to vůbec poprvé, kdy na tomto místě budeš vystupovat. Máš k tomuto místu nějaký vztah? Jak se na vystoupení těšíš?

Těším se, protože to je skoro doma a protože jako bílá paní na Okoř patřím :D těším se, že zazpívám kamarádům z okolí a že se stavím i za Petrem Hapkou, abych mu dala obrovskou pusu na čelo za všechnu muziku, kterou mi věnoval…na Okoř se těším i proto, že to zatím znám jen z kola, na kterém tam často jezdím….

Vystoupení bude 21.6. po 21:00 hodině na slunovrat. Znamená pro tebe něco, že poprvé na Okoři a zrovna na slunovrat?

….těším se na ten den…přináší víc slunce a víc klidu…jaro mě nějak zneklidňuje…ale hurá na letní měsíce, to už bude VESELÉ