Velkolepá Noc divadel v DISKu a na DAMU

5. listopad 2014, 13:16
Velkolepá Noc divadel v DISKu a na DAMU

Noc divadel v DISKu – delší, nabitější, zábavnější!

Divadlo DISK se, stejně jako v loňském roce, účastní společně s dalšími 117 divadly z celé republiky projektu Noc divadel 2014. Poučeni z předchozího roku, kdy DISK a podzemí DAMU zavalilo více než 1300 diváků, jsme pro návštěvníky připravili rozsáhlejší a podstatně delší program. 15. listopadu v prostorách DISKu a DAMU souběžně poběží program na pěti různých místech. Tentokrát začínáme v 16:00. A končíme v jednu ráno.

Odpoledním startérem Noci divadel v DISKu budou, v loňském roce velmi oblíbené, prohlídky zákulisí divadla a podzemí Divadelní fakulty Akademie múzických umění v Praze, v jejíž budově DISK sídlí. První část Noci divadel odstartuje už ve čtyři odpoledne, v dvacetiminutových intervalech vás prostory, kam se běžně veřejnost nemá šanci podívat, budeme provázet až do půlnoci. I letos se můžete těšit na tajemná překvapení ve sklepení DAMU a prohlídky s děkankou divadelní fakulty.

V 19 hodin pak startuje program, který představí tvorbu studentů DAMU. Probíhat bude souběžně na třech scénách, můžete si tedy být jisti, že ať dorazíte v kteroukoliv hodinu, vždy bude kam vyrazit a na co se podívat.

„V divadle DISK představíme tvorbu absolventských ročníků herectví katedry činoherního a katedry alternativního a loutkového divadla. Za činoherní katedru se můžete těšit na muzikálové pásmo v režii Lumíra Olšovského, bluesový koncert pod vedením Jiřího Šlupky Svěráka a v neposlední řadě uvidíte 3D jevištní trailer k jedné z absolventských inscenací ročníku – Mučedník. Alterna pak doplní program třemi pásmy improvizací bez předem daného tématu. Jakým směrem se večer vyvine, nevíme ani my sami.“ říká vedoucí produkce divadla DISK Tereza Sochová.

Komorní scénu DAMU – Studio Řetízek – opanují studenti 3. ročníku herectví katedry alternativního a loutkového divadla, kde odehrají hned 5 představení. Na učebnách katedry činoherního divadla je doplní bakalářské inscenace obsazené studenty 3. ročníku oboru herectví.

Nedílnou součástí Noci divadel v DISKu je interaktivní výstava Moc divadel, která opět zaplní kavárnu divadla a foyer. „V KAFE DAMU, především ve výlohách do ulice Karlova, budou nepřetržitě probíhat tři krátká představení na téma: Má divadlo zázračnou moc? - a to ve třech různých žánrech: alternativní-loutkové divadlo, činoherní divadlo a performance.“ Vysvětluje studentka DAMU Martkéta Bodoríková, autorka výstavy.

„Na programu Noci divadel v DISKu a na DAMU se podílí více než 60 účinkujících.“ doplňuje Tereza Sochová.

Až se nabažíte diskového programu dosyta, rozhlédněte se po foyeru divadla a pokud uvidíte umělecký kufr, popadněte ho a odneste do dalšího divadla na své trase. V rámci mezinárodní platformy na výměnu a výstavu umění… v kufru. Prohlédněte si s námi opečovávané kufry a infikujte ostatní divadla!

To ovšem stále není všechno. Během Noci divadel si můžete v pokladně divadla DISK zakoupit vstupenky na listopad a prosinec a dárkové poukazy s 50 % slevou. Přijďte a zažijte DISK jinak!