RockOpera Praha zve novým videoklipem z Frankensteina na silvestrovskou koncertní premiéru Trója

25. listopad 2019, 22:48
RockOpera Praha zve novým videoklipem z Frankensteina na silvestrovskou koncertní premiéru Trója

RockOpera Praha představuje nový videoklip ke skladbě Zrození. Tato píseň poprvé zazněla na jevišti divadla loni, a to při silvestrovské koncertní premiéře hororového opery Frankenstein. Stejně tak se diváci dočkají nových skladeb i během letošního Silvestra. RockOpera Praha totiž úplně poprvé zahraje písně z připravované rockové opery Trója. V klipu Zrození si hlavní role zahráli Honza Toužimský, Viktor Dyk a Jan Tláskal v doprovodu zástupu zombie, ztvárněného Sborem Rockové akademie v čele se zpěvákem Jiřím Bubeníkem.

„S ostatními, s nimiž jsme videoklip Zrození točili, včetně štábu, jsme se radovali, že nám vyšlo počasí. Byl to dvakrát po sobě hezký přechod ze soboty na neděli. Takové ty poslední pěkné noci, byť už chladnější. Honza Toužimský a Honza Tláskal už takové štěstí neměli. Při jejich natáčecích dnech je zastihl déšť,“ popisuje tvorbu klipu Viktor Dyk.

Video vzniklo ve spolupráci s režisérem a scénáristou Nikitou Dovzhenkem, kameramanem a režisérem Stepanem Nakhaevem a výtvarnicí masek a scény Vasilisou Dudko z Firehouse Pictures, stejnými tvůrci, kteří se podíleli i na zahraničními festivaly oceňovaném klipu k písní Pláč z opery Vymítač.

Odkaz na videoklip je zde:

https://www.youtube.com/watch?v=jcXxzQRWEgk

O rockové opeře Trója

RockOpera Praha chystá na Silvestra koncertní premiéru svého nového díla Trója. Divadelní premiéru plánuje na duben příštího roku.

„Postavu zlého krále Agamemnóna ztvární Kamil Střihavka, pro kterého Trója představuje stěžejní téma. Zároveň se bude jednat o jeho první zápornou roli v RockOpeře Praha,“ říká umělecká ředitelka, zpěvačka a libretistka Pavla Forest. Ta se připravuje na roli věštkyně Kassandry, která bude diváky celým příběhem provádět.

„Nevycházíme z žádné doposud známé filmové či literární adaptace. Zajímá nás jen pověst, na jejímž základě zpracováváme zcela nový scénář,“ dodává.

„Vytvářím pro Tróju něco mezi hudbou pouště a metalem. Baví mě kombinování etna a tvrdé muziky,“ říká umělecký ředitel, skladatel a klávesista Milan Steigerwald.

Režie opery o svárech mezi antickými bohyněmi a také mezi nápadníky překrásné Heleny, které vyústí ve válečný konflikt, se ujme Irina Andreeva, známá díky svému působení ve fenomenálním Teatr Novogo Fronta. RockOpera Praha bude navíc spolupracovat se skupinou scénického a historického šermu Brudýři. Tu mohli příznivci divadla vidět už v dřívějších operách nebo v oceňovaném videoklipu ke skladbě Pláč.

Trója se stane součástí antické série RockOpery Praha, kam spadají první tři rockové opery Milana Steigerwalda a Pavly Forest Antigona, Oidipus Tyranus a 7 proti Thébám. Ty v letošní podzimní sezóně RockOpera Praha reprízuje.

Hudba: Milan Steigerwald
Text: Pavla Forest
Interpret: RockOpera Praha /Zpěv: Honza Toužimský, Jan Tláskal, Pavla Forest, Viktor Dyk/
Soundingeneer: Richard Scheufler jr.
Režie a scénář: Nikita Dovzhenko
Kamera a režie: Stepan Nakhaev
Masky, rekvizity: Vasilisa Dudko