Předprodej na 56. Smetanovu Litomyšl zahájen

20. březen 2014, 11:11
Předprodej na 56. Smetanovu Litomyšl zahájen

Vstupenky na Mezinárodní operní festival Smetanova Litomyšl se začínají každoročně prodávat první březnovou středu. V letošním roce však byly již od soboty 1. března v prodeji tzv. víkendové balíčky, zahrnující vstupenky vždy na tři večerní pořady každého víkendu. Do 4. března, kdy možnost přednostního nákupu balíčků skončila, se jich ze 470 prodalo 430.

Ve středu 5. března od 10.00 hodin pak byl zahájen běžný předprodej jednotlivých vstupenek. První zájemce sice čekal před litomyšlskou předprodejní kanceláří již od půl čtvrté ráno, v šest ale bylo čekajících jen dvacet, jednoznačně tedy fronty známé z minulosti ustoupily a většina zájemců řeší nákup prostřednictvím internetu. Však také během prvních deseti minut předprodeje navštívilo on-line prodejnu 7.214 kupujících, kteří vstoupili do „hledišť“ celkem 51.881x! Systém pracoval skvěle, bez jakéhokoli zpomalení a tak vstupenky rychle mizely. Během prvních minut byla vyprodána Mozartova Figarova svatba, vzápětí dva Večery v Nových Hradech následovány zahajovacím koncertem České operní gala. Odpoledne již nebyla k dispozici místa také na dětský pořad Zpívejte, lidičky, ty české písničky…, svitavský externí koncert Gypsy baroque a straussovský koncert Na krásném modrém Dunaji. Vydány byly také všechny místenky na Korunovační mši celebrovanou kardinálem Miloslavem Vlkem.

Naopak hodně míst zůstává na monumentální Mahlerovo Vzkříšení, atraktivní Planety Gustava Holsta, zařazované i do populárních BBC Proms, a překvapivě i na netradiční pořad Klasika je cool. Nutno dodat, že první den je většina míst pouze zarezervována a nevyzvednuté rezervace se často vracejí zpět do prodeje. Neuspokojení zájemci mohou využít další letošní novinku, pořadník na uvolněné rezervace. Pokud si v online systému nastaví „hlídacího psa“, bude jim uvolněná rezervace automaticky nabídnuta.