2. narozeniny Muzea fantastických iluzí

11. únor 2022, 11:40
2. narozeniny Muzea fantastických iluzí

Co provedla Hanka Mašlíková manželovi?
Jan Rosák kouzelníkem
Heidi Janků vyloupila trezor
Kateřina Stočesová skončila jako ztroskotanec
Antonín Panenka primabalerínou
Míša Dolinová létala u stropu
Prokletí Petry Černocké

Nejslavnější český kouzelník Pavel Kožíšek slavil 2. narozeniny Muzea fantastických iluzí. Akci si nenechala ujít bývalá královna krásy Kateřina Stočesová s dcerou Annemarií a synem Christopherem. "Dětem přišlo strašně vtipné, když jsem Pavla Kožíška proměnila na trikové židli v trpaslíka nebo jsme všichni skončili jako ztroskotanci Titanicu. Pořídili jsme tady opravdu legrační fotky a videa.“ Moderátorka Hanka Mašlíková Reinders dorazila poprvé po zažehnání manželské krize do společnosti s manželem a synem. A rovnou si naservírovala manželovu hlavu na talíři. „Malý Andreasek se nejprve lekl, když uviděl tátovu hlavu válet se na stole, ale potom se smál a moc se mu to líbilo. Bohužel pro velkého Andrého, který musel do kouzelnického stolu snad pětkrát zalézat. Potom jsme zase nemohli Andreaska odtrhnout od starých mechanických hraček vytvářejících iluzi pohybu. Je fakt úžasné, co naši předkové dokázali vymyslet“.

Moderátor Jan Rosák se s vnoučaty v muzeu vyřádil jako malé dítě. „V jednom představení předvádím kouzlo, které mě naučil Pavel Kožíšek a diváky tím vždy dostanu. Celá rodina milujeme kouzla a dcera Zuzana vystupovala několik let s Pavlem v Divadle kouzel. Strašně ji to závidí její dcera Lily, která by stejně jako maminka chtěla být také v dospělosti kouzelnicí“. Herečka Michaela Dolinová se v nejzábavnějším muzeu v Praze prošla hlavou dolů po stropě místnosti. Když se potom viděla na fotce, tak pouze konstatovala „Tak to je fakt neskutečně efektní. Je to naprosto fascinující a strhující svět optických klamů.“ Legendární fotbalista Antonín Panenka se proměnil v primabalerínu nebo se nechal chytit obří chobotnicí. „Líbí se mi, že je to muzeum, kde si můžete na vše sáhnou a vyzkoušet si, jak oční klamy fungují.“

Zpěvačka Petra Černocká se proletěla na koštěti. „To je moje životní prokletí, všichni už od mládí ve mně vidí čarodějnici“, vtipkovala populární Saxana. „Úžasný je propadlý Karlův most do Vltavy nebo vyloupení obřího trezoru. Dýchne zde na vás kouzlo starých časů a dozvíte se zajímavá tajemství optických iluzí,“ pochvalovala si nestárnoucí zpěvačka. „Mám obrovskou radost, že se návštěvníkům u nás líbí a připravujeme další vylepšení“, říká Pavel Kožíšek. „V našem muzeu se stanete součástí expozice fantastických optických klamů a velkoformátových trikových obrazů. Těšit se můžete na více jak 150 interaktivních a hlavně zábavných exponátů.“ Největší muzeum trikových iluzí v Praze je úžasné místo pro děti a dospělé, kde nebudete věřit vlastním očím! Svým provedením je zcela originální a odlišné od všeho, co bylo dosud nejen v České republice k vidění. Muzeum fantastických iluzí najdete ve Vodičkově ulici u Václavského náměstí.

Více na www.muzeumfantastickychiluzi.cz

Foto: ©Archiv Muzeum fantastických iluzí