Kvartet - komedie o tom, že stárnout se dá s humorem a grácií v Divadle Bez zábradlí

Pátek, 30.09.2022 19:00 | další termíny

I stárnout se dá s humorem a grácií! O tom vás přesvědčí kvartet bývalých pěveckých hvězd v této současné britské komedii.

Kvartet - komedie o tom, že stárnout se dá s humorem a grácií  v Divadle Bez zábradlí
  • Adresa:
    Jungmannova 36/31
    Praha 1 110 00

Penzion pro vysloužilé operní umělce je poslední štací někdejších pěveckých virtuózů, Cissy, Wilfa a Reggieho. Příchod jejich bývalé kolegyně, slavné sopranistky Jean, která byla krátký čas Reggieho manželkou, rozvíří jinak poklidnou hladinu jejich životů. Plán zazpívat na tradičním koncertu k výročí narození Verdiho kvartet z Rigoletta je ohrožen. Přenesou se bývalí přátelé přes někdejší neshody a zášť? Podaří se jim sladit v zájmu hudby své odlišné povahy? Lze aspoň na chvíli zastavit čas a vzkřísit zašlou slávu?

V křehké hře s velkou dávkou typicky britského humoru se dojemně, ale bez laciného sentimentu hovoří o lidech, kteří možná už mají produktivní věk za sebou, ale neztrácejí touhu žít, vůli něco udělat a hlavně snít.

Laskavá komedie současného britského dramatika a oscarového scenáristy Ronalda Harwooda o umění stárnout a nesmrtelnosti ducha. Podle divadelní hry natočil v roce 2012 Dustin Hoffman film.

Maggie Smith byla za roli Jean nominována na Zlatý globus.

Hrají:
Cecily Robsonová - Veronika Freimanová
Reginald Paget –Zdeněk Žák
Wilfred Bond – Rudolf Hrušínský
Jean Hortonová – Jana Švandová

Režie: Petr Slavík
Scéna: Tomáš Rusín

Termíny