Lucrecia Dalt v MeetFactory

23.4.2023, 20:00 – 22:00

Kolumbijská experimentátorka Lucrecia Dalt s každým albem otevírá nové zvukové dveře. Svým objevitelským instinktem a introspektivními experimenty rozplétá taje pradávných mytologií a vypráví příběhy nadpozemských bytostí, ve svých sugestivních a komplexních kompozicích zase využívá širokou škálu syntezátorů, akustických nástrojů a v neposlední řadě svůj opojný hlas.

Lucrecia Dalt v MeetFactory
  • Adresa:
    Ke sklárně 3213/15
    Praha 5 150 00

Na osmé sólové desce ¡Ay! se z Berlína, kde žije již řadu let, vrací do rodné Kolumbie. Album posluchače bere do světa Prety, mimozemské entity, která přilétá na naši planetu a poprvé se setkává s pozemským pojetím času, těla a lásky. ¡Ay! není jen technicky mistrovským dílem, ale také odvážnou výpovědí o kulturní identitě, která sklízí úspěch nejen u fanoušků, ale také hudebních kritiků. Přijďte si ji vyslechnout živě do MeetFactory v neděli 23. dubna.

„The Colombian musician sketches a sci-fi vision of bolero, son, and other classic genres she grew up with. It’s philosophically daring, technically ambitious, and a joy to experience.“ (— Pitchfork)

Vstupenky:
490 KČ na webu MeetFactory a v síti GoOut
590 KČ na místě