WOODKID - Forum Karlín 2021

12.5.2021, 18:00 – 22:00

CHCI, ABY LIDÉ, KTEŘÍ POSLOUCHAJÍ MÉ SKLADBY, ZÍSKALI POCIT, ŽE JSOU HRDINOVÉ,“ ŘEKL WOODKID PŘED SEDMI LETY V DOBĚ VYDÁNÍ SVÉ PRVNÍ DESKY GOLDEN AGE A UDĚLAL VŠECHNO PROTO, ABY POSLUCHAČI JEHO PŘÁNÍ PODLEHLI. 

WOODKID - Forum Karlín 2021
  • Adresa:
    Pernerova 652/55
    Praha 8 186 00

OBESTŘENÝ LESY SMYČCŮ, ZA MOHUTNÝCH ÚDERŮ BUBNŮ A VELKOLEPÝCH FANFÁR DECHŮ, NÁS VE SKLADBÁCH IRON, RUN BOY RUN A I LOVE YOU UVÁDĚL HYPNOTICKÝM HLASEM DO DĚJE FUTURO-STŘEDOVĚKÉ FANTASY GOLDEN AGE: WOODKIDOVA „HLEDÁNÍ NESPOUTANÉHO MALÉHO KLUKA ODMÍTAJÍCÍHO ZESTÁRNOUT UVNITŘ DOSPĚLÉHO MUŽE“.

WOODKIDOVA ELEKTRO-AKUSTICKÁ HUDBA MÁ ŠIROKÝ ZÁBĚR A ON SÁM NESKRÝVÁ, JAK HODNĚ HO OVLIVNILI NICK DRAKE (TEN PRÝ ZE VŠEHO NEJVÍC), LEONARD COHEN, BOB DYLAN, RUFUS WAINWRIGHT, DEPECHE MODE, PHILIP GLASS, THE SHOES A VIVALDI. JAKO FILMAŘ A FOTOGRAF SE ZASE HLÁSÍ KE GUS VAN SANTOVI, WES ANDERSONOVI, WIMU WENDERSOVI A FRANCOUZSKÉ NOVÉ VLNĚ NA ČELE S FRANÇOISEM TRUFFAUTEM A JEAN-LUC GODARDEM. Z FOTOGRAFŮ ZMIŇUJE NEJVÍC „HLEDAČE NEOBVYKLÝCH MÍST“ STEPHENA SHOREHO.

WOODKID VYSTUDOVAL ILUSTRACI A ANIMACI, PRACOVAL V KNIŽNÍM NAKLADATELSTVÍ, SPOLUPRACOVAL S REŽISÉRY LUCE BESSONEM A SOFIÍ COPPOLA A POSTUPNĚ PŘEŠEL K REKLAMĚ, V NÍŽ SE BRZY ZAŘADIL MEZI NEJVYHLEDÁVANĚJŠÍ TVŮRCE SVÉ GENERACE, ZVLÁŠŤ PO ZVEŘEJNĚNÍ VTIPNÉHO VIDEA AIDES GRAFFITI. VÝČET JEHO OCENĚNÍ, VČETNĚ NOMINACE NA GRAMMY, NEBERE KONCE, ALE NEJVĚTŠÍ ÚSPĚCHY ZÍSKAL S VIDEOKLIPY PRO KATY PERRY, TAYLOR SWIFT, MOBYHO, LANU DEL REY, DRAKEA A RIHANNU. JEJICH MILIONOVÁ SLEDOVANOST NA YOUTUBE MU VYNESLA STATUS VELKÉ HVĚZDY, ZÁŘÍCÍ JEŠTĚ VÍC, KDYŽ PŘIŠEL S TĚMI VLASTNÍMI.

ZPOČÁTKU PRACOVAL POD PŮVODNÍM JMÉNEM YOANN LEMOINE, TEPRVE KDYŽ SE ROZHODL VĚNOVAT NAPLNO HUDBĚ, ZVOLIL NICK WOODKID. JISTÝ DRUH MELANCHOLIE JE U WOODKIDA SPOJEN SE ZÁZEMÍM: NARODIL SE V ROCE 1983 VE FRANCOUZSKÉ REMEŠI, V RODINĚ S POLSKÝMI KOŘENY A VE VÝCHODNÍ EVROPĚ STRÁVIL V MLÁDÍ DOST ČASU – PROTO V KLIPU I LOVE YOU MLUVÍ KNĚZ RUSKY. BRATR JE ZNÁMÝ HRÁČ NA CELLO, STRÝC UČITELEM HUDBY A PRVNÍMI NÁSTROJI WOODKIDA BYLY KLAVÍR A TRUBKA. SKLÁDAL SI PÍSNIČKY ODMALIČKA, NA VEŘEJNOST S NIMI ALE NIKDY NEŠEL, AŽ V BŘEZNU 2011, KDY VYDAL EP IRON.

NIKDY PRÝ NEMĚL KAPELU – POVAŽUJE SE ZA SAMOTÁŘE – ALE SPOLUPRACUJE S PŘEDNÍMI FRANCOUZSKÝMI HUDEBNÍKY A PRODUCENTY: SEBASTIANEM, AMBROSE WILLAUME (REVOLVER) NEBO DVOJICÍ GUILLAUME BRIERE & BENJAMIN LEBEAU (THE SHOES). NA NEZAPOMENUTELNÝCH KONCERTECH POD EIFFELOVOU VĚŽÍ A V GRAND REX DOKÁZAL, ŽE VŠE, ČÍM ZAUJAL SKRZE MÉDIA, UMÍ VE STRHUJÍCÍ SHOW PŘENÉST I NA PODIA, KTERÝM VÉVODÍ OBŘÍ PROJEKČNÍ PLÁTNA, NA NICHŽ PARALELNĚ S HUDBOU PROBÍHÁ DĚJ WOODKIDOVÝCH FILMOVÝCH FANTAZIÍ.

VSTUPENKY V CENĚ 950 KČ – 1350 KČ JSOU I NADÁLE V PRODEJI V SÍTÍCH GOOUT A TICKETPORTAL. PŮVODNĚ ZAKOUPENÉ VSTUPENKY ZŮSTÁVAJÍ V PLATNOSTI. V PŘÍPADĚ POTŘEBY JE MOŽNÉ VSTUPENKY VRÁTIT U PŘÍSLUŠNÉ TICKETINGOVÉ SPOLEČNOSTI DO 15. ČERVENCE 2020.