Velikonoce na Šrámkově statku

1.4.2021 – 5.4.2021, 23:59

Hradecká kulturní a vzdělávací společnost a Spolek lidové tvorby Hradec Králové i letos zvou veřejnost na velikonoční svátky do Piletic. V malebné roubence Šrámkova statku budou moci zájemci obdivovat bohatou sbírku kraslic Spolku lidové tvorby v rámci akce „Velikonoce na statku“. Výstava bude pro návštěvníky otevřena v tomto venkovském stylovém prostředí od Zeleného čtvrtka 1. dubna do Velikonočního pondělí 5. dubna vždy od 10 do 16 hodin.

Po všechny dny budou v  roubené chalupě předvádět členky Spolku lidové tvorby některé techniky zdobení kraslic (např. batikováním, malováním voskem, lepením slámou), navíc také lidová řemesla jako paličkování, zdobení perníčků, pletení pomlázky aj. Pro všechny návštěvníky jsou připraveny tvořivé dílničky, které skýtají možnost vyzkoušet si šikovnost vlastních rukou pod laskavým dohledem zkušených lidových řemeslnic. Potěšit sebe a své blízké bude možné rovněž zakoupením tradičního lidového výrobku (perníčky, frivolitky, drobná keramika, pomlázka aj.).

 K nedílné součásti výstavy již neodmyslitelně patří prezentace velikonočních prací a jarních dekorací. Pozornost návštěvníků jistě upoutá i stálá expozice hospodářských a zařizovacích předmětů, mapujících život na vsi konce 19. a začátku 20. století.

O dovádění nebude nouze na přilehlém dětském hřišti, o drobné občerstvení se postará místní stylová hospůdka. Parkování je zajištěno na zadním dvoře statku.