Upozornění

Přátelé, je to špatné, většina akcí je opět zrušena. Ověřte si raději přímo u pořadatelů jak je to s plánovanými akcemi, některé se budou vysílat v live streamech, jiné jsou posunuty, nebo zcela zrušeny. Bohužel v této situaci nemůžeme ručit za správnost termínů a dostupnosti akcí uvedených na kdykde.cz. Díky za pochopení.

OSUDOVÁ LÁSKA V ČASE VOJNY I MÍRU

Jedna z prvních premiér nové sezony v Městských divadlech pražských bude patřit slavnému dílu Lva Nikolajeviče Tolstého Vojna a mír a přesvědčí nás, že se rozhodně nejedná o žádnou zaprášenou čítankovou literaturu. Rozmařilá aristokratická společnost a její deziluze ve válečném šílenství, hledání pravdy a smyslu života, ztráta ideálů i nevinnosti. A také osudová láska, lehkomyslnost a touha po opravdovosti... To jsou jen některá témata, která nám přinese jevištní zpracování legendární románové epopeje a spolu s ním její hrdinové, idealista Pierre Bezuchov s očima a srdcem dokořán, racionální a energický Andrej Bolkonskij, mladičká Nataša Rostovová, vypočítaví sourozenci Anatol a Helena Kuraginovi, oddaná Marie Bolkonská nebo horlivý Nikolaj Rostov. Ti všichni jsou jen zástupci generace, jejíž životy a vztahy se osudově proměňovaly spolu s postupem Napoleonovy armády. Jejich trápení, touhy, hledání a ztráty jsou pro nás ale přítomné i dnes. Co člověk musí milovat a co nenávidět? A jaká síla tomu všemu vládne? Vydejte se tváří v tvář přátelství, lásce a smrti na pozadí požáru světa! Vojna a mír se dočkala mnoha úspěšných filmových i divadelních zpracování, na pražská jeviště se ale vrací po téměř padesáti letech. V režii Michala Dočekala se od září v divadle ABC můžete těšit na Tomáše Havlínka, Viktora Dvořáka, Kateřinu Marii Fialovou, Zdeňka Piškulu a další.

OSUDOVÁ LÁSKA V ČASE VOJNY I MÍRU
  • Adresa:
    Vodičkova 699/30
    Praha 1 110 00

DIVADELNÍ ADAPTACE SLAVNÉ ROMÁNOVÉ EPOPEJE LVA NIKOLAJEVIČE TOLSTÉHO. 

Stěžejní dílo světové literatury se vrací po půl století na pražská jeviště a spolu s ním celá škála postav, procházejících jednou z rozhodujících kapitol evropských dějin. Rozmařilá aristokratická společnost a její deziluze ve válečném šílenství, hledání pravdy a smyslu života, ztráta ideálů i nevinnosti. A také láska, lehkomyslnost a touha po opravdovosti. Idealista Pierre Bezuchov s očima a srdcem dokořán, racionální a energický Andrej Bolkonskij, mladičká Nataša Rostovová, vypočítaví sourozenci Anatol a Helena Kuraginovi, oddaná Marie Bolkonská nebo horlivý Nikolaj Rostov, to jsou zástupci generace, jejíž životy a vztahy se osudově proměňovaly spolu s postupem Napoleonovy armády. Co člověk musí milovat a co nenávidět? A jaká síla tomu všemu vládne? Přátelství, láska a smrt na pozadí požáru světa.

PREMIÉRA 4. 9. 2020 v ABC

OBSAZENÍ
KNÍŽE BOLKONSKIJ JAN VLASÁK
ANDREJ, JEHO SYN TOMÁŠ HAVLÍNEK
MARIE, JEHO DCERA MARIE LUISA PURKRÁBKOVÁ
LÍZA, ANDREJOVA ŽENA AGÁTA KRYŠTŮFKOVÁ
MME BOURIENNE, GUVERNANTKA U BOLKONSKÝCH EVELLYN PACOLÁKOVÁ
HRABĚ ROSTOV MILAN KAČMARČÍK
HRABĚNKA ROSTOVOVÁ DANA BATULKOVÁ
NIKOLAJ, JEJICH SYN ZDENĚK PIŠKULA
NATAŠA, JEJICH DCERA KATEŘINA MARIE FIALOVÁ
SOŇA, JEJICH SCHOVANKA TEREZA SLÁMOVÁ
BORIS DRUBECKOJ, PORUČÍK SEMJONOVSKÉHO PLUKU MARTIN DONUTIL
KNÍŽE KURAGIN STANISLAV LEHKÝ
ANATOL, JEHO SYN FILIP BŘEZINA
HELENA, JEHO DCERA SÁRA AFFAŠOVÁ
PORUČÍK DOLOCHOV, ANATOLŮV PŘÍTEL ŠIMON BILINA
KNÍŽE KUTUZOV, GENERALISSIMUS RUSKÝCH OZBROJENÝCH SIL TOMÁŠ MILOSTNÝ
NAPOLEON, CÍSAŘ MARTIN DONUTIL
MME ANNA PAVLOVNA SCHEREROVÁ, DVORNÍ DÁMA A DŮVĚRNICE CAREVNY EVELLYN PACOLÁKOVÁ
CAR ALEXANDR I.  DIANA TONIKOVÁ
PIERRE BEZUCHOV VIKTOR DVOŘÁK
JOSIF BAZDĚJEV, VELMISTR ZEDNÁŘSKÉ LÓŽE TOMÁŠ MILOSTNÝ
PRŮVODCI DIANA TONIKOVÁ, MARTIN DONUTILTOMÁŠ MILOSTNÝ
TVŮRČÍ TÝM
DIVADELNÍ ADAPTACE IVA KLESTILOVÁ, MICHAL DOČEKAL
REŽIE MICHAL DOČEKAL
DRAMATURGIE JANA SLOUKOVÁ
SCÉNA MARTIN CHOCHOLOUŠEK
KOSTÝMY ZUZANA BAMBUŠEK KREJZKOVÁ
HUDBA IVAN ACHER
ASISTENT REŽIE FILIP BAŘINA
SVĚTELNÝ DESIGN JAN BENEŠ
HLASOVÁ SPOLUPRÁCE EVA SPOUSTOVÁ
POHYBOVÁ SPOLUPRÁCE PAVOL SERIŠ