MHF Český Krumlov 2019 - Broadway meets Broadway

3.8.2019, 20:30 – 22:00

Setkání muzikálových hvězd z americké Broadwaye a pražského Divadla Broadway.

Cena vstupenky: 195 - 1990 Kč

Capathia Jenkins je skvělou herečkou, ale i vynikající zpěvačkou. Účinkovala jako Medda v úspěšné Disneyho produkci Newsies na Broadwayi, v divadle Off-Broadway si zahrála například roli ve hře (mis)Understanding Mammy: The Hattie McDaniel Story, za níž získala nominaci na Drama Desk Award. Publikum ji mohlo vidět i ve hře Nory Ephron Love, Loss, and What I Wore, její hlas zní v písních k filmům Nine, Chicago a Pravá blondýnka 2.



Mezi silné stránky herce a zpěváka Hugha Panaro patří všestrannost, charisma, znamenitý pěvecký talent a – slovy jednoho z jeho spoluúčinkujících – i vzhled filmové hvězdy. Kritiky uznávaný a fanoušky milovaný umělec si svou první muzikálovou roli zahrál ve dvanácti letech v produkci Za zvuků hudby. Při prvním národním turné produkce Les Misérables (Bídníci) ztvárnil roli Mariuse Pontmercyho a o několik měsíců později získal smlouvu u společnosti na Broadwayi. Následovala role Raoula de Chagny, romantického mladého hrdiny ve veleúspěšném muzikálu Fantom opery Andrew Lloyd Webbera. V tomto muzikálu si pak zahrál i titulní roli Fantoma. Ztvárnil také hlavní roli Jeana Valjeana ve špičkové produkci muzikálu Les Misérables v divadle Walnut Street Theatre, za niž získal uznání publika i kritiků a také cenu Barrymore Award. 7. září 2010 se vrátil do divadla Majestic Theatre, kde si opět zahrál ikonického Fantoma a byl hlavní hvězdou historického představení u příležitosti 25. výročí inscenace. V roce 2012 získal prestižní cenu Edwin Forrest Award. Jeden z vlivných kritiků ho charakterizoval jako „jedničku v zužujících se řadách skvělých herců hlavních rolí na Broadwayi“.

Randall Craig Fleischer je fenoménem hudebního světa – je držitelem tří postů hudebního ředitele, jeho skladby a aranžmá se hrají po celém světě, je velice vytížený jako hostující dirigent, získal řadu ocenění a během své kariéry působil na čtyřech kontinentech. Jako hostující dirigent účinkoval spolu s předními orchestry americké i světové hudební scény, mezi nimiž nechyběl orchestr Boston Pops, Čínský filharmonický orchestr, Hongkongský filharmonický orchestr, Izraelský filharmonický orchestr, Losangeleský filharmonický orchestr, Sanfranciský symfonický orchestr, Houstonský symfonický orchestr, Utahský symfonický orchestr, Sandiegský symfonický orchestr a Philadelphský symfonický orchestr. V České republice dirigoval na Mezinárodním hudebním festivalu Český Krumlov. Fleischer si poprvé získal mezinárodní pozornost během svých prvních pěti let na pozici asistenta dirigenta a později asistenta šéfdirigentů Národního symfonického orchestru, když při turné po Japonsku a Sovětském svazu v roce 1990 dirigoval Dvořákův violoncellový koncert, na kterém vystoupil jako sólista Mstislav Rostopovič.  Jako skladatel a hudební aranžér je čelním představitelem žánrů “symphonic rock” a “world music fusion”. Jeho díla a aranžmá uvedla řada uznávaných orchestrů z celého světa. Premiéru díla “Symphony in Step” napsaného pro taneční společnost “Step Afrika” zahrál Symfonický orchestr Anchorage v divadle Atlas Theatre ve Washingtonu D. C. Při své dirigentské premiéře s operní společností New York City Opera Fleischer dirigoval Kouzelnou flétnu. Fleischer působí také v roli pedagoga a je spoluautorem učebnic pro děti, na kterých spolupracoval se svou ženou, komičkou Heidi Joyce. Jako jediný americký dirigent získal cenu “Parent’s Choice Award” časopisu Newsweek za svůj průlomový CD ROM Peter and the Wolf.



Moravská filharmonie Olomouc patří k předním a nejstarším symfonickým orchestrům v České republice. Sídlí v historické metropoli Moravy a již více než 70 let funguje jako centrum hudebních aktivit v kraji. Na jejím uměleckém vývoji se podílely významné osobnosti české i světové hudební scény. Za všechny jmenujme například dirigenty Otto Klemperera a Václava Neumanna, houslisty Josefa Suka a Gidona Kremera či violoncellistu Pierra Fourniera. Za dobu své existence si Moravská filharmonie Olomouc vytvořila mimořádně rozsáhlý a rozmanitý repertoár. Věnuje se především velkým tvůrcům světové hudby 19. a 20. století, propaguje však i soudobou českou a světovou hudební tvorbu, o čemž svědčí uvedení více než 250 novinek. Orchestr se rovněž řadí k autentickým interpretům klasiků české národní hudební kultury: Antonína Dvořáka, Bedřich Smetany, Leoše Janáčka a Bohuslava Martinů. Moravská filharmonie Olomouc má bohatou diskografii a vystupuje na významných mezinárodních hudebních festivalech doma i v zahraničí. Především je ale kulturní institucí, která se zásadní měrou podílí na organizaci uměleckého a koncertního života v Olomouci a okolí. Pořádá festivaly Dvořákova Olomouc a Mezinárodní varhanní festival Olomouc. Mezi její činnosti patří také řada vzdělávacích aktivit pro děti a mladé lidi.