Upozornění

S ohledem na současnu situaci si prosíme raději ověřujte u pořadatelů jak je to s plánovanými akcemi, některé se budou vysílat v live streamech, jiné jsou posunuty, nebo zcela zrušeny. I když se maximálně snažíme, nemůžeme ručit za správnost všech zveřejněných termínů na kdykde.cz. Díky za pochopení.

Cocktail 012 – The Best of - Laterna magika

31.10.2020, 20:00 – 1.11.2020, 18:40

Komponovaný večer Cocktail 012 - The Best of je reprezentativní přehlídkou nejrůznějších témat a uměleckých postupů, které Laterna magika využívá. Umožňuje divákovi její principy poznat a usnadnit rozhodování, jaký typ inscenace příště navštívit. Ukázky z minulosti historické i téměř současné: např. Krkolomná jízda z Variací z roku 1963 (!), ukázky z inscenací Hra o kouzelné flétně, Casanova, Graffiti, Hádanky, Legendy magické Prahy a další.

Cena vstupenky: od 550 Kč
Cocktail 012 – The Best of - Laterna magika
  • Adresa:
    Národní 1393/4
    Praha 1 110 00

Námět: Václav Janeček
Dramaturgie: Václav Janeček, Zdeněk Prokeš
Režie: Jan Loukota
Střih: Jan Loukota
Kamera: Jan Loukota
Hudba: Stanislav Abrahám
Sound-design: Stanislav Abrahám
Scéna: Miloslav Heřmánek
Kostýmy: Jarmila Konečná, Pavel Knolle, Roman Šolc, Šárka Polak Hejnová, Jan Skalický, Pavel Ivančic

Tanec beze slov - různé žánry a styly během jednoho večera. Taneční variace, projekce, elegance a dynamika. Jazykově bezbariérové!
Součástí je krátká revue Code 58.08, kterou Laterna magika oslavila v roce 2008 50. výročí svého založení. Code 58.08 je malou podívanou na to, jak se film a digitální technologie mohou jednou rozvinout spolu s taneční složkou v rukou mladé generace. Nechybí retro taneční výstup, pohled do zákulisí a prohlídka míst spojených s Laternou magikou a jejím působením, která diváci projdou spolu s ústřední dvojicí tanečníků.

Přibližná délka představení včetně přestávky: 1 hodina a 40 minut, jedna přestávka 20 minut

Vhodné pro diváky od 15 let.