Sugar (Někdo to rád horké) - Divadlo Na Fidlovačce

Úterý, 19.10.2021 19:00 | další termíny

Světoznámý muzikál, který vznikl podle scénáře k legendárnímu filmu Někdo to rád horké. Co všechno se může stát, když si dva muzikanti hrají s gangstery na schovávanou... Příběh o gangsterech, milionářích, dámském orchestru, rozkošné dívce Sugar a dvou muzikantech na útěku.

Sugar (Někdo to rád horké) - Divadlo Na Fidlovačce
  • Adresa:
    Křesomyslova 625/4
    Praha 4 140 00

Když na sklonku 50. let přišel režisér a scénárista Billy Wilder za slavným filmovým producentem Davidem Selznickem s námětem na scénář, který v sobě kombinuje žánr gangsterky a komedie, producent nápad rázně zamítl s tím, že tohle spojení „rozhodně nemůže fungovat“. Naštěstí Billy Wilder producenta neposlechl a natočil geniální nesmrtelnou hudební komedii Někdo to rád horké. Na základě tohoto úspěšného snímku vznikla divadelní muzikálová podoba z pera trojlístku scénáristy Petera Stonea, skladatele Julea Stynea a textaře Boba Merilla. Muzikál byl poprvé uveden na Brodwayi v roce 1972 a stal se hitem divadelních scén po celém světě. Divadelní text Sugar (Někdo to rád horké) vznikl podle filmového scénáře B. Wildera a I. A. L. Diamonda k filmu Some like it hot - Někdo to rád horké, na námět R. Thorenena. 

Produkce pro broadwayská divadla: D. Merrick

Režie a choreografie pro broadwayská divadla: G. Champion

Režie: Radek Balaš
Dramaturgie: Adéla Šotolová
Překlad: Ivo Osolsobě, Vladimír Fux
Choreografie: Jan Bursa
Asistent choreografie: Jana Paňková
Choreografická koncepce hudebních čísel: Radek Balaš
Scéna: Šárka Hejnová
Kostýmy: Šárka Hejnová
Hud. nastudování: Kristina Brachtlová
Nahrávka: František Šťerbák, Ondřej Brousek
Asistent režie: Petr Veselý

Premiéra: 27. 4. 2017

HRAJÍ:

Anna Fialová / Aneta KrejčíkováJana ŠvandováMartin PísaříkLukáš PečenkaVáclav Svoboda / Bronislav KotišZdeněk PalusgaZdeněk MaryškaKarel JirákJáchym KučeraGustav Hašek / Jan FantaDavid VoráčekJan BursaVáclav MuškaAndrej MikulkaJosef ZýkaRichard PekárekDaniel OndráčekLukáš AdamBarbora MošnováMarta Falvey SovováVanda ChaloupkováRadka KrninskáEliška NezvalováMartina ŠťastnáPetr VeselýLadislav Trojan; Dalimil Klapka

Termíny