Po deseti letech vychází skupině MIG 21 nové studiové ALBUM. Představí ho během Vernisáže, fanouškům pak během koncertů ALBUM TOUR.

15. září 2014, 15:34
Po deseti letech vychází skupině MIG 21 nové studiové ALBUM. Představí ho během Vernisáže, fanouškům pak během koncertů ALBUM TOUR.

„Natočíme si mobiloklip! Co je mobiloklip?, ptáš se. To jsme si vymysleli, videoklip natočenej na mobily. Jak jsme nahráli to ALBUM, co vyjde v září, tak na píseň DISKOBŮH lidi sami natáčej na svý mobily klip," vyzývá jednohlasně MIG 21 všechny hravé a zvídavé. A dodávají: „Prostě, kdo chtěl někdy hrát v klipu, jednoduše vezme svůj mobil nebo foťáček s kamerkou a natočí sám sebe, kde všude dokáže zažít diskotéku." Jak na to odborně a podrobně vysvětluje Jiří Macháček, zpěvák skupiny ZDE a v příloze. Taneční song Diskobůh už zařadila do vysílání vybraná rádia.

Diskobůh je prvním singlem z právě dokončeného CD skupiny MIG 21, které vyjde už za pár dní.

ALBUM, jak se bude deska jmenovat, vychází po deseti letech. Proč až po tak dlouhé době vysvětluje frontman skupiny Jiří Macháček: „My jsme se rozhodli zhruba před rokem, že to uděláme. Že vydáme desku na podzim, i když jsme ji původně chtěli vydat až v roce 2016. Po tom, co jsme před deseti lety vydali naší třetí řadovku, nám došlo, že tím máme splněnou smlouvu s vydavatelem, a že už nechceme, aby nám někdo diktoval termíny dokončení alba z komerčních důvodů, tak jsme – jako by s nadhledem - začali prohlašovat, že čtvrtou desku vydáme až za dvanáct let. A ejhle, přicházíme s ní vlastně o dva roky dřív.