Chinaski následují Queen, Oasis nebo Coldplay a natáčejí v legendárních britských studiích Rockfield

18. září 2014, 14:12
Chinaski následují Queen, Oasis nebo Coldplay a natáčejí v legendárních britských studiích Rockfield

V legendárních britských studiích Rockfield, ve kterých nahráli Queen slavnou Bohemian Rhapsody nebo kde Coldplay napsali a natočili skladbu Yellow, se v těchto dnech mluví hlavně česky. V kolébce anglického rocku, jak se místu běžně přezdívá, totiž připravuje deváté album populární česká kapela Chinaski. Na kolekci nových skladeb dohlíží zkušený producent od Manic Street Preachers – Greg Haver a péči o zvuk má na starosti Clint Murphy (Manic Street Preachers, 50 Cent, Melanie C).

Přestože se studia, která si oblíbili třeba také Oasis, Robert Plant nebo Iggy Pop, nacházejí na venkovské farmě odstřižené od civilizace, mohou do nich za kapelou nahlédnout i fanoušci. Chinaski jim vznik desky každý den přibližují formou blogu, videí a fotek na webu http://rockfield.chinaski.cz. Křest dlouho očekávaného alba, které dostane název podle místa vzniku Rockfield, je naplánovaný na 24. října do Hard Rock Cafe Praha. Zajímavostí je i to, že Chinaski po dvaceti letech opouštějí velkou nahrávací společnost a nové CD vydávají na značce BrainZone.

"Loni na podzim ve chvíli, kdy to vypadalo, že Chinaski možná už jednou provždy zmizí v historii, jsme v rámci cédéčka Best of natočili dvě nové písně - Stížnost a Hlavolam. Ty písničky jsme shodou šťastných náhod natočili s Gregem Haverem. Odpálilo nám to takovou sezónu, jakou jsme ještě nezažili. Trvalo nám pak dlouhou dobu, než jsme ho ukecali, aby s námi udělal celou desku. Ale nakonec jsme ho ukecali," popisuje zpěvák Chinaski Michal Malátný.

Pobyt a nahrávání v Anglii je podle něj pro kapelu velmi inspirující. "Spojuje nás odhodlání natočit nejlepší desku týhle skupiny a Greg je pro. Jestli vás zajímá, jak to dopadne, sledujte nás na rockfield.chinaski.cz !" doplňuje Malátný, jenž ve videích na webu fanouškům ukazuje například, jak Chinaski nahrávají na piáno, které zní v Bohemian Rhapsody, nebo lavičku, na které Chris Martin z Coldplay napsal hit Yellow. „Samozřejmě, že na ní sedávám každý večer a ladím texty," dodává s úsměvem zpěvák.