Upozornění

V souvislosti s postpandemickou situací a řadě zrušených akcí si raději ověřujte konání akcí u jejich pořdatelů. Bohužel stále nemůžeme ručit za správnost termínů uvedených na kdykde.cz. Děkujeme za pochopení.

Přednáška Každodennost v řádovém prostředí

8.9.2020, 18:00 – 23:59

Výstavu Telč a jezuité. Řád a jeho mecenáši přes léto doprovází obsáhlý přednáškový cyklus. Přednáška s názvem Každodennost v řádovém prostředí seznámí s rozvrhem a denním řádem jezuitů o svátcích i všedních dnech.

Cena vstupenky: , , ,  Kč
Přednáška Každodennost v řádovém prostředí
  • Adresa:
    náměstí Zachariáše z Hradce 1
    Telč 588 56

Posluchači budou seznámeni s hierarchií a funkcemi v Tovaryšstvu Ježíšovu a na ně vázanými povinnostmi, které se s jednotlivými posty pojily. Skladba denních úkolů se samozřejmě lišila v rámci všedních dnů, jednotlivých svátků liturgického roku či mimořádných povinností. Závazný denní řád se lišil i v rámci jednotlivých asistencí, respektive provincií. Tyto rozdíly vycházely z místních zvyklostí a životního prostředí.

Přednáška se koná v úterý 8. září 2020 v 18.00 hodin v Univerzitním centru Masarykovy univerzity v Telči. Přednáší Mgr. et Mgr. Klára Zářecká Ph.D.  Vstup zdarma.