Upozornění

V souvislosti s postpandemickou situací a řadě zrušených akcí si raději ověřujte konání akcí u jejich pořdatelů. Bohužel stále nemůžeme ručit za správnost termínů uvedených na kdykde.cz. Děkujeme za pochopení.

Klavírní koncert z cyklu Piano Moozic JAN BARTOŠ: HRANICE ROMANTIKY ve vile Stiassni

9.11.2019, 19:30 – 21:30

Třetí klavírní koncert z podzimního cyklu se uskuteční v prostorách hlavního salonku vily Stiassni.

Cena vstupenky: Základní: 230 Kč, snížené: 100 Kč, fair trade: 350 Kč

O koncertu:

Podzimní část sezony ve Ville Stiassni zakončí svým sólovým koncertem přední představitel české klavírní scény, Jan Bartoš. Různorodý program složený z děl od Beethovena až po Schönberga svým způsobem nabídne pohled na rozsah období romantismu, které v malých stopách u Beethovena “už” slyšíme a u Schönberga “ještě” slyšíme.

Jan Bartoš je uznávaným interpretem nejen u nás, ale také v zahraničí. Jeho kvality vyzdvihli umělci největšího kalibru jako klavírista Alfred Brendel, či dirigenti Jiří Bělohlávek a Jakub Hrůša. Byl posledním žákem legendárního českého pianisty Ivana Moravce. Již v roce 2005 debutoval v New Yorku a od té doby vystoupil na světových pódiích v Evropě, Asii i Americe, mimo jiné i ve slavné Carnegie Hall. V letošní sezoně koncertuje například jako jeden z klavíristů ve “World Piano Series” v Pražském Rudolfinu po boku interpretů jako jsou Vladimir Ashkenazy či Piotr Anderszewski. Jeho nové CD “Beethoven” si vysloužilo ocenění řady kritiků v Evropě i za oceánem. Kromě koncertní činnosti je Jan také uměleckým ředitelem koncertní řady Prague Music performance.


Vstupenky je možné on-line zakoupit zde.

Pro zájemce je po skončení koncertu připravena komentovaná prohlídka vily Stiassni.