Upozornění

V souvislosti se zrušením většiny akcí, bohužel nemůžeme ručit za správnost termínů akcí uvedených na kdykde.cz.  Děkujeme za pochopení.

SOVÍ NOC - Ornitologická noční vycházka na Holý vrch

28.2.2020, 20:00 – 22:00

Ekoporadna ORSEJ při Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě a CHKO Kokořínsko – Máchův kraj, pořádají noční komentovanou ornitologickou vycházku na Holý vrch.

Cena vstupenky: zdarma Kč

Přírodovědná vzdělávací akce je určena jak pro širokou veřejnost, tak především pro rodiny s dětmi. Napadají vás otázky jako: Jsou sovy skutečně moudré? Jak dobře sovy vidí v noci? Jak to, že mají sovy „neslyšný“ let? Odpověď na ně a mnoho dalších zajímavostí ze života sov se dozvíte na  připravených stanovištích. V průběhu vycházky se účastníci naučí jak nejlépe rozpoznat konkrétní soví druh a jakým způsobem chránit tyto noční ptáky v přírodě.

Trasa je nenáročná, vede na samotný Holý vrch. Odborný výklad povede zoolog a ornitolog Ing. Petr Lumpe. Doporučujeme vhodné oblečení, terénní obuv a baterku!

Pro účastníky budou připraveny informační materiály. V případě nepříznivého počasí může být akce zrušena a přesunuta na jiný termín.

Bližší informace u pracovnice ekoporadny Orsej, Veroniky Ličaverové, DiS., ekoporadna@muzeumcl.cz,  774 825 089

Více informací můžete před akcí nalézt na www.muzeumcl.cz

 Program je zdarma a je pořádán Vlastivědným muzeem a galerií v České Lípě a CHKO Kokořínsko – Máchův kraj.