Na správné adrese - Činoherní klub

15.2.2020, 19:30 – 21:30

Posláním nadace je pomáhat překonávat každodenní překážky lidem s těžkým zrakovým postižením. Stejně tak jako Prof. MUDr. Václav Vejdovský, DrSc. se snažíme dělat vše pro to, aby lidé se zrakovým handicapem mohli žít důstojný život. Zároveň usilujeme o prevenci vzniku závažných očních onemocnění a snížení rizika pooperačních komplikací.

Na správné adrese - Činoherní klub
  • Adresa:
    Ve Smečkách 26
    Praha 1 11000

Benefiční představení Nadace prof. Vejdovského
Divadelní soubor Hostivice
Marc Camoletti / Na správné adrese
Francouzská komedie
Režie: Jolana Petříková / Hrají: Martin Zounar j.h., Ivana Andrlová, j.h., Pavla Šramotová, Pavlina Jonášová, Barbara Lenská, Barbora Sulovská, Pavel Zeman, Lukáš Bárta, Tomáš Bareš.

Za dobu více jak dvou desetiletí tak pomohla Nadace prof. Vejdovského mnoha lidem na celém území České republiky nákupem kompenzačních pomůcek, zajištěním vzdělání a rekvalifikací, zakoupením přístrojů pro včasnou diagnostiku, pomohla vyšetřit a vyléčit tupozrakost tisícům dětí a zasloužila se o postavení historicky první nové školy pro zrakově postižené děti.
Je nám ctí, že můžeme pokračovat v jeho odkazu.
 
Prof. MUDr. Václav Vejdovský, DrSc. (15. února 1896 Praha – 26. září 1977 Olomouc) byl český lékař, oftalmolog; profesor na Univerzitě Palackého v Olomouci, zakladatel a první přednosta oční kliniky UP v Olomouci.
Když byla v roce 1946 znovu zřízena Univerzita Palackého v Olomouci, byl přednostou očního oddělení již 18 let významný představitel československé oftalmologie primář docent Václav Vejdovský, který byl nejen pověřen vedením kliniky, ale současně se stal prvním děkanem lékařské fakulty.
In memoriam obdržel Cenu města Olomouce v oblasti přírodní vědy – lékařství.

Newsletter

Chcete pravidelně dostávat novinky do Vaší e-mailové schránky? Přihlaste se k odběru newsletteru.