Upozornění

V souvislosti s postpandemickou situací a řadě zrušených akcí si raději ověřujte konání akcí u jejich pořdatelů. Bohužel stále nemůžeme ručit za správnost termínů uvedených na kdykde.cz. Děkujeme za pochopení.

Agentura Dobrý den a Muzeum rekordů Pelhřimov uvádějí: NEJVÍC VÉČEK

7.11.2019, 9:00 – 30.11.2019, 17:00

Společný rekord k oslavám 30 let svobody a demokracie – dejme dohromady nejvíce fotek se symbolem vítězství – „véčkem“. Pojďme celému světu, ale hlavně sami sobě tímto jednoduchým způsobem říci, že jsme silný český národ, který si váží 17. listopadu 1989 jako významného dne naší novodobé historie.

Tímto dnem začala před 30 lety sametová revoluce, jejímž symbolem se stalo oblíbené gesto pana prezidenta Václava Havla, tzv. véčko, představující vítězství, či víru v něj. Mrkněte na www.nejvicvecek.cz  a připojte se k rekordu. Jedno zajímavé véčko „Viktorku“ uvidíte i na zahradě pelhřimovského Muzea rekordů. Z kmene letité hrušně ji vyřezal sochař a několikanásobný Mistr Evropy i světa v dřevorubeckých disciplínách Martin Komárek a společně jsme ji pak věnovali památce pana prezidenta. Další „Viktorku“ nám na pamětní placku namaloval nejrychlejší karikaturista světa Lubomír Vaněk. Přijďte se za námi do Pelhřimova podívat - máme otevřeno každý den od 9 do 17 hodin a těšíme se na vás. www.muzeumrekorduakuriozit.cz