výstava Martina Janošová – Rekviem za Vlněnu

20.3.2019 – 5.5.2019, 23:59

Nezávislá fotografka a absolventka brněnské Photogenie, v současné době studentka ITF v Opavě. Pomocí fotoaparátu vytváří obrazy, kterými zprostředkovává své vidění světa všem, kteří chtějí nahlížet pod povrch všední reality.

Do povědomí vstoupila především jako fotografka "opuštěných míst", a to díky svému poetickému mapování postupného zániku brněnské továrny Vlněna. V posledních letech se stále víc věnuje lidem. I tam se snaží zachytit nejen vnější podobu člověka, ale hlavně jeho příběh - podobu jeho duše. Jejím hlavním zájmem ale nadále zůstávají citlivé a zasněné vhledy za kulisy současného světa - nás, mocných a zároveň nemocných. 

V Galerii Nahoře v Českých Budějovicích Martina Janošová představí soubor fotografií, které zachycují poslední tři roky života známé textilní továrny Vlněna Brno – od dob zdánlivého klidu zapomenutých post-industriálních zákoutí, až po poslední okamžiky továrny, neboť některé záběry budov vznikaly těsně předtím, než se do železobetonových konstrukcí zakously demoliční stroje.

 Vernisáž výstavy 19. března v 17 hodin.