Upozornění

V souvislosti s postpandemickou situací a řadě zrušených akcí si raději ověřujte konání akcí u jejich pořdatelů. Bohužel stále nemůžeme ručit za správnost termínů uvedených na kdykde.cz. Děkujeme za pochopení.

Návštěva - Nová scéna Národního divadla

13.1.2020, 20:00 – 13.2.2020, 22:00

Čtyři muži, dávní přátelé, pořádají večírek. Řeší se záležitosti osobní i dějinné, dávno dané a nezvratné, vedou se řeči o zániku lidstva, geopolitických eskapádách světových velmocí i prohnilosti českých elit. A hodiny pomalu odpočítávají čas. Leitmotivem klábosení se stává asteroid, jenž má k večeru dopadnout na Zemi.
Návštěvou divadelně debutuje Emil Hakl (1958), spisovatel, jehož dílo patří k tomu nejlepšímu, co v poslední době česká próza přinesla.

Cena vstupenky: předplatné sk. A - 790 Kč
Návštěva - Nová scéna Národního divadla
  • Adresa:
    Národní 1393/4
    Praha 1 110 00

„Ale víš co? Někdy mě až vochromí touha to všecko zastavit, stopnout, zatáhnout za brzdu. Víš co! Jsem ve věku, kdy mi umíraj kamarádi. Co po nás zbude? Mně by stačilo zůstat tu. Tady na tom rohu. Stát a čumět! Nikam nejít! Nepokračovat, kurňa! Nezhebnout! Víš, co myslim? Taky to tak cejtíš?“ Čtyři muži, dávní přátelé, pořádají večírek. Řeší se záležitosti osobní i dějinné, dávno dané a nezvratné, vedou se řeči o zániku lidstva, geopolitických eskapádách světových velmocí i prohnilosti českých elit. A hodiny pomalu odpočítávají čas. Leitmotivem klábosení se stává asteroid, jenž má k večeru dopadnout na Zemi. Křehké postavení naší planety se překrývá se stejně ohroženou a křehkou tělesnou schránkou lidských životů, v těle jednoho z mužů se totiž mezitím uhnízdila smrt. Jenže na toto téma – na rozdíl od problémů lidstva – je chlapská konverzace krátká. S přesností hyperrealistických malířů popisuje autor průběh jedné obyčejné návštěvy. Návštěvou divadelně debutuje Emil Hakl (1958), spisovatel, jehož dílo patří k tomu nejlepšímu, co v poslední době česká próza přinesla.

Dramatizace: Emil Hakl, Ilona Smejkalová, Jan Frič
Režie: Jan Frič
Dramaturgie: Ilona Smejkalová
Scéna a kostýmy: Jana Hauskrechtová
Světelný design: Martin Špetlík

Setkání pro pedagogy Tahák (pro učitele) 
- 19:30 foyer Nové scény 
Předchozí rezervace nutná na: 
z.kralova@narodni-divadlo.cz

UPOZORNĚNÍ PRO DIVÁKY
Představení se odehrává částečně ve stoje, není tudíž vhodné pro diváky s omezenou schopností pohybu a pro diváky na invalidních vozících.