Madame Tussauds přijíždí do Prahy a přiváží s sebou kousek Hollywoodu - Světla! Kamera! Akce!

25. březen 2014, 11:05
Madame Tussauds přijíždí do Prahy a přiváží s sebou kousek Hollywoodu - Světla! Kamera! Akce!

Světoznámé muzeum voskových figurín Madame Tussauds přijíždí v dubnu do Prahy a přiváží s sebou kousek Hollywoodu. Umožní návštěvníkům proniknout do světa filmu a setkat se tváří v tvář s největšími hollywoodskými hvězdami. Speciální pražská exhibice bude první výstavou Madame Tussauds v regionu střední a východní Evropy.

Speciální výstava, která bude k vidění v Muzeu voskových figurín v Praze, představí výběr top hollywoodských celebrit – hvězdný pár Brada Pitta a Angelinu Jolie, akčního veterána Bruce Willise, lamače dívčích srdcí George Clooneyho, divu stříbrného plátna Nicole Kidman, nenapodobitelnou Lady Gaga a v neposlední řadě také všemi milovaného mimozemšťana E. T.

Úžasně živoucí a realistické voskové figuríny jsou vyráběny v Londýně týmem dvaceti zkušených sochařů a jejich výroba zabere až čtyři měsíce. V Praze budou k vidění ve speciálním filmovém provedení a režie hvězdné partičky se neujme nikdo jiný než sám legendární režisér Quentin Tarantino.

Výstavu nebudou narušovat žádné provazy ani jiné překážky. Návštěvníci se budou moci přiblížit ke svým idolům, dotknout se jich, vyfotit se s nimi, nebo se třeba posadit do režisérského křesla a zarežírovat si s Tarantinem.
Madame Tussauds věří, že atrakce přiláká jak obyvatele Prahy, tak turisty. „Praha je pro naše hvězdy přirozenou volbou, a to nejen proto, že se tu natáčela celá řada hollywoodských filmů a občas se jí také přezdívá Hollywood Evropy. Jsme nesmírně zvědaví na zájem lidí a doufáme, že časově omezenou expozici v budoucnu vystřídá stálá atrakce a Praha se tak přidá ke stávajícím 15 lokalitám Madame Tussauds po celém světě. Vnímáme Prahu jako bránu pro vstup Madame Tussauds do měst střední a východní Evropy," řekla Liz Wells, globální marketingová ředitelka Madame Tussauds.

Na filmovou výstavu se těší také provozní ředitel Muzea voskových figurín v Praze, Ladislav Derner: „Jsme nesmírně potěšeni, že tuto speciální výstavu můžeme hostit právě my a věříme, že návštěvníky zaujme i naše muzeum. Je pro nás čest spolupracovat s těmi nejlepšími v oboru, jejichž dovednosti a zkušenosti s vytvářením mimořádně vydařených realistických voskových soch skutečně nemají konkurenci. Těšíme se, až v našem muzeu přivítáme hollywoodské celebrity a věříme, že to bude začátek skvělého partnerství."

Speciální filmová výstava Madame Tussauds bude otevřena od pátku 11. dubna a zůstane přístupná minimálně do října 2014. Vstup na ni bude součástí prohlídky Muzea voskových figurín Praha a činí 160 Kč pro dospělého a 100 Kč pro děti.

www.waxmuseumprague.cz