Klavírní víkend s Matyášem Novákem (klavírní kurzy a další) - Přelouč -Divišova vila

28.1.2023, 10:00 – 29.1.2023, 11:00

Klavírní hodina, na které se s vyjímečným klavíristou Matyášem Novákem můžte přiučit novým fíglům a trikům při komponování a hraní hudby. Nezáleží na věku ani pokročilosti, důležité je nadšení a ochota vyzkoušet něco nového.

Milí kolegové klavíristé,
určitě už jste slyšeli větu: Kdo si hraje, nezlobí. V mém případě toto tvrzení platilo již od dětství. Už jako malý jsem si hrál tak, že jsem hrál. A stejně jako vy jsem zjistil, že hrát na klavír je báječná věc a když se podaří interpretovat skladbu tak, jak jsme si představovali, je to velká radost. Všichni, kteří se hraní na nástroj věnujeme, víme, že aby to na pódiu vypadalo jako „že to nic není“, stojí to hodně času a úsilí. Během přípravy to naopak často vypadá, že „to nepůjde“. My interpreti samozřejmě víme, že když se nenecháme odradit, vše se v dobré obrátí. A my, kteří hrajeme opravdu mnoho let, postupně přicházíme na fígle a triky, které nám nácvik skladeb usnadňují. Na některé už jste určitě přišli sami, nebo vám je poradila vaše paní učitelka či pan učitel, o další se s vámi rád podělím, pokud přijdete o posledním lednovém víkendu do Divišovy vily v Přelouči. Nezáleží na věku ani pokročilosti, důležité je nadšení a ochota vyzkoušet něco nového.

Více infomací zde https://www.kinskyartmedia.cz/kalendar/klavirni-vikend-s-matyasem-novakem-klavirni-kurzy-a-dalsi-sobota/

Kdy?
28. – 29. 1. 2023 od 10:00
Místo konání:
Divišova vila, Nádražní 192, Přelouč