María de Buenos Aires, slavná „tango operita“ v Praze

V Městských divadlech pražských mohou diváci vidět slavnou „tango operitu“ María de Buenos Aires. Autory jsou argentinský hráč na bandoneon Ástor Piazzolla a uruguayský básník Horacio Ferrer. Inscenaci, vyprávějící příběh tanga i samotného Buenos Aires, zrežírovala choreografka Lenka Vagnerová. V divadle ABC se 28. a 29. června odehrají další reprízy. Před každou z nich je připraven lektorský úvod, který divákům přiblíží celou inscenaci.

Cena vstupenky: od 150 Kč
María de Buenos Aires, slavná „tango operita“ v Praze
  • Adresa:
    Vodičkova 699/30
    Praha 1 110 00

María se narodila „s kletbou na jazyku v den, kdy byl Bůh opilý“. Dívka z předměstí Buenos Aires, kde se míchá kostel a bordel, mše se svůdným tancem, modlitba a opilecký zpěv se špínou zaplivaných pajzlů. Vášnivá a nespoutaná María s pohnutým osudem a její příběh jsou i velkolepou alegorií atmosféry Buenos Aires a argentinského tanga samotného.

Operitu napsal Ástor Piazzolla, hudební skladatel a virtuózní hráč na bandoneon, na libreto uruguayského básníka Horacia Ferrera už v roce 1968.

María de Buenos Aires v sobě nemísí jen zcela odlišné světy, ale i různé žánry. Inscenace se pohybuje na pomezí činohry, opery a současného tance. Vznikla v koprodukci MDP s tanečním souborem Lenka Vagnerová & Company. Jeviště ovládá tango, herci se stávají tanečníky a zaznívá i argentinská španělština.

Diváci, které zajímají další informace o inscenaci, mohou přijít na lektorský úvod. Ten se koná před každou reprízou a dozvědí se zajímavosti, například co je to lunfardo. Vstup na lektorský úvod je zdarma.

Vstupenky si lze zakoupit na webu Městských divadel pražských nebo na centrální pokladně. Rezervace vstupenek je možná e-mailem na [email protected], nebo telefonicky na čísle 222 996 114.

Foto: ©Patrik Borecký

 

Termíny