Upozornění

S ohledem na současnu situaci si prosíme raději ověřujte u pořadatelů jak je to s plánovanými akcemi, některé se budou vysílat v live streamech, jiné jsou posunuty, nebo zcela zrušeny. I když se maximálně snažíme, nemůžeme ručit za správnost všech zveřejněných termínů na kdykde.cz. Díky za pochopení.

Druhý ročník MOVOMALu zve na skvělé jídlo

11.7.2020

Co byste řekli tomu, kdybyste mohli ochutnat jídlo ze všech možných koutů světa a přitom být stále na hlavní kolonádě v Mariánských Lázních? Skvělé, že?

A není to nic, co se nedá uskutečnit. Stačí být v sobotu 11. července v Mariánkách a nechat se zlákat spoustou chutí a vůní.

Koná se totiž druhý ročník akce MOVOMAL, která loni úspěšně vyplnila mezeru mezi food festivaly. Kdo miluje pouliční jídlo a chce si vychutnat každé sousto od klasiky po exotiku, ten by neměl chybět. Akce je zdarma a určena všem mlsným jazýčkům, malým i velkým. Aby toho nebylo málo, není to celé jen o jídle, ale také o umění. 

Součástí street food festivalu je také busking. Ve světě velmi oblíbená forma umění, hudby a přehlídky dovedností umělců, kteří neúčinkují v divadlech, klubech a sálech, ale přímo na ulici. Přehlídka pouličního umění je specifická v tom, že si prohlédnete spoustu forem umění od žonglérů přes divadelníky po muzikanty a nepotřebujete vstupenky ani permanentky. Potřebujete jen plné kapsy drobných, protože pouliční umělci, tzv. buskeři, mají jedinou odměnu právě z toho, co jim dáte. Do klobouku, čepice, nebo obalu od kytary jim přispějete na cestování, jídlo a vše, co jejich umění a životní styl obnáší.

 

Jídlo, umění… Stále málo? Sobotu doplní osmý ročník běžeckého závodu SpaRun Mariánské Lázně, unikátní pro svou atmosféru. Celý závod se běží historickým centrem města! A je to zážitek!