Upozornění

S ohledem na současnu situaci si prosíme raději ověřujte u pořadatelů jak je to s plánovanými akcemi, některé se budou vysílat v live streamech, jiné jsou posunuty, nebo zcela zrušeny. I když se maximálně snažíme, nemůžeme ručit za správnost všech zveřejněných termínů na kdykde.cz. Díky za pochopení.

DVOŘÁK – SVATEBNÍ KOŠILE

10.6.2020, 19:30 – 11.6.2020, 21:00

Zařazení další skladby pomyslného autorského tandemu Karel Jaromír Erben – Antonín Dvořák bylo inspirováno básníkovým výročím. Jenže český historický kontext je v případě Svatebních košil jen malým dílkem skládačky vzniku tohoto geniálního díla.

Cena vstupenky: 300, 360, 460, 600 Kč

Po dvojím uvedení v Plzni s orchestrem 35. pluku totiž následovalo majestátní provedení v Birminghamu se stopadesátičlenným orchestrem a čtyřmi sty sboristy a pak už to šlo ráz na ráz – Edinburgh, Londýn, Glasgow, Leeds, Chicago, Philadelphia, Boston…  Tentokrát na pódiu 550 hudebníků nebude, ale když se podíváte na obsazení a výběr sboru, o kvalitu provedení pod taktovkou Tomáše Braunera, který si tento program vysnil, se bát nemusíte. Doufejme, že panna se i tentokrát uhájí a útržky košil si neodnesou mrtví, ale každý z návštěvníků, kterému budou znít v uších.

Koncert se koná ve spolupráci s Akademií věd České republiky.

ANTONÍN DVOŘÁK

Svatební košile, kantáta na text Karla Jaromíra Erbena op. 69

Kateřina KNĚŽÍKOVÁ | Dívka

Richard SAMEK | Umrlec

Svatopluk SEM | Vypravěč

PRAŽSKÝ FILHARMONICKÝ SBOR

Lukáš VASILEK | sbormistr

SYMFONICKÝ ORCHESTR HL. M. PRAHY FOK

Tomáš BRAUNER | dirigent

konec koncertu ve 21.00 hod.
koncert bez přestávky
ceny vstupenek 300, 360, 460, 600,- Kč