V Praze poprvé vystoupí světoznámý skladatel Joe Hisaiši, autor hudby filmů Cesta do fantazie a Princezna Mononoke

13. duben 2017, 20:30
V Praze poprvé vystoupí světoznámý skladatel Joe Hisaiši, autor hudby filmů Cesta do fantazie a Princezna Mononoke

Joe Hisaiši, slavný autor hudby k anime filmům režiséra Hajao Mijazakiho, přijal pozvání na festival Film Music Prague 2017. V neděli 23. dubna bude dirigovat koncert  s názvem The World of Joe Hisaishi.

            Hisaiši se proslavil dlouholetou spoluprací s japonským Studiem Ghibli, které v uplynulých letech produkovalo animované snímky Cesta do fantazie, Princezna Mononoke, Můj soused Totoro, Laputa: Nebeský zámek nebo Zámek v oblacích. K těmto a dalším filmům Hisaishi napsal hudební doprovod, kterým okouzlil celý svět.

            „Je to pro nás velká čest. Joe Hisaiši je fenomén. V Evropě to bude jeho teprve druhý koncert, proto jsme rádi za tuto příležitost,“ řekl ředitel festivalu Film Music Prague Nikola Bojčev.

Hisaishiho pražský koncert se uskuteční v unikátním prostoru Forum Karlín, které se pyšní prestižním architektonickým oceněním Nouvelle Prague. Sál má vynikající akustiku. Joe Hisaiši bude dirigovat symfonický orchestr Filharmonici města Prahy.          

Dalším hostem festivalu Film Music Prague je skotský skladatel Craig Armstrong, držitel cen Grammy a Zlatý globus za film Moulin Rouge!. V pátek 21. dubna uvede koncert svých filmových melodií v Paláci Žofín. Koncert nese název A Story of Love. V programu jsou skladby z filmů Moulin Rouge, Velký Gatsby, Romeo a Julie, Láska nebeská nebo Královna Alžběta: Zlatý věk. V Paláci Žofín vystoupí Praga Sinfonietta a sbor po vedením české dirigentky Miriam Němcové. Sopránového sóla se ujme britská sopranistka Christina Johnston.

            A v neposlední řadě festival Film Music Prague nabídne multimediální koncertní show s názvem Alien: The Symphony. Dvouhodinová akce kombinuje hudbu z filmů o vetřelcích se speciálními efekty a osvětlením. Pod vedením japonského dirigenta Chuheie Iwasakiho vystoupí Filmová filharmonie a Kühnův smíšený sbor. Alien: The Symphony se koná v sobotu 22. dubna v pražském Foru Karlín. Na programu jsou ukázky ze všech dosud uvedených filmů vetřelčí ságy. Ve světové premiéře zazní suita ze snímku Prometheus, pro který napsal část hudby skladatel Harry Gregson-Williams. S ním festival Film Music Prague spolupracuje už podruhé.

Vstupenky jsou k dostání na webových stránkách festivalu: filmmusicprague.com.          

Program festivalu

21.4. – 20:00 – Palác Žofín               A Story of Love (host: Craig Armstrong)
22.4. – 20:00 – Forum Karlín            Alien: The Symphony
23.4. – 20:00 – Forum Karlín            The World of Joe Hisaishi (host: Joe Hisaiši)