Upozornění

V souvislosti se zrušením většiny akcí, bohužel nemůžeme ručit za správnost termínů akcí uvedených na kdykde.cz.  Děkujeme za pochopení.

Konferenci Forum 2000 svým programem již počtvrté doprovodí Festival demokracie

22. srpen 2019, 12:04
Konferenci Forum 2000 svým programem již počtvrté doprovodí Festival demokracie

30 let od událostí roku 1989 - cítíme odpovědnost za svět, ve kterém žijeme?

Festival demokracie je název týden trvající akce v Praze, v dalších městech po celé České republice a v několika okolních zemích, která se letos již po čtvrté stane doprovodným programem konference Forum 2000. V letošním roce se Festival demokracie bude konat v termínu od 11. do 17. října, samotný 23. ročník konference Forum 2000 pak bude probíhat na Žofíně a v Pražské křižovatce ve dnech 13. až 15. října.

V rámci festivalu se uskuteční více než padesát diskuzí, projekcí, workshopů, výstav a koncertů, přičemž na všechny je vstup zdarma. V programu letošního ročníku bude například divadelní představení Tráva prorůstá zemí režisérky Halyny Džikajevy s tématem mučení na Krymu, výstavný projekt AMNÉZIE Jiřího Sozanského, představující osobnosti, které vedle uměleckých kvalit jejich díla zdobila i odvaha, s níž se postavily dvěma totalitám 20. století – nacismu a komunismu či Graffiti jam ve spolupráci s Centrem Paraple.

„Před třiceti se naší společnosti otevřely dveře ke svobodě a nyní se trochu strachujeme, aby se opět nezabouchly. A protože si letos připomínáme události roku 1989, chceme oživit odkaz sametové revoluce, její hodnoty a aspirace. Především však chceme dát prostor výzvám společné budoucnosti, kterou máme jen a jen ve svých rukou,“ říká ředitel Nadace Forum 2000 Jakub Klepal.

Festival demokracie vyvrcholí Festivalovým dnem 13. října 2019 na náměstí Václava Havla v Praze (piazzetta Národního divadla). Zde se budou prezentovat téměř tři desítky neziskových organizací včetně Nadace Forum 2000 a návštěvníci budou moci nabrat síly u stánků s občerstvením.

Do pořádání Festivalu Demokracie se zapojí přibližně čtyři desítky organizací z ČR a střední Evropy, mimo jiné Člověk v tísni, Židovské muzeum v Praze, Městská knihovna v Praze, Bohnická divadelní společnost, Nadační fond proti korupci, Europeum, Nadácia Polis, GASK, Cevro Institut, Anglo-American University a další.