Upozornění

V souvislosti s postpandemickou situací a řadě zrušených akcí si raději ověřujte konání akcí u jejich pořdatelů. Bohužel stále nemůžeme ručit za správnost termínů uvedených na kdykde.cz. Děkujeme za pochopení.

Koncert k 100. výročí narození Gideona Kleina Festival VĚČNÁ NADĚJE

21.8.2019, 19:30 – 22:00

Ivo Kahánek (klavír)
Smyčcové trio Virtuosi Brunenses - Lukáš Mik (housle), Stanislav Vacek (viola), Katarína Madariová (violoncello) & sólisté Baletu DJKT v Plzni

Kde?:

Kulturní dům Terezín Nám. ČSA 179, Terezín

Cena vstupenky: 250 Kč

Na koncertu zazní dvě nejzralejší skladby Gideona Kleina, Klavírní sonáta (Ivo Kahánek) a Smyčcové trio pro housle, violu a violoncello (Virtuosi Brunenses). Druhá jmenovaná poslouží jako hudební předloha baletního představení (sólisté Baletu Divadla Josefa Kajetána Tyla v Plzni). V podání smyčcového tria zazní také Passacaglia a fuga pro smyčcové trio od Hanse Krásy. Tento koncert je věnován stoletému výročí narození skladatele a pianisty Gideona Kleina (1919-1945). Skladby, jež vznikly během internace v terezínském ghettu, jsou výrazně ovlivněny Kleinovými představami o nové tvůrčí poetice, reprezentované především Arnoldem Schönbergem, Leošem Janáčkem a Aloisem Hábou.

Ticketstream