Upozornění

V souvislosti s postpandemickou situací a řadě zrušených akcí si raději ověřujte konání akcí u jejich pořdatelů. Bohužel stále nemůžeme ručit za správnost termínů uvedených na kdykde.cz. Děkujeme za pochopení.

Když čas víří, když se mění na černou díru - Futura

3.12.2019 – 16.2.2020, 23:59

Svědění, nepříjemný, cizí pocit ve tvém těle, když je neseno přes temný tunel změny, turbulence způsobené tímto pohybem, halucinační vidění, které nabýváš, nesnesitelný stav způsobující bolest a zoufalství smíšené se zářivou touhou. 

Zdi pulzují
Neodbytné touhy cizinců
Těla začínají splývat

Chtěla jsem zpřítomnit zkušenost dospívání, sny a noční můry, které člověk prožívá při přechodu z jednoho místa do druhého – tu neobratnost, podivnost a temnotu, které tuto cestu provází. Dospívání je obdobím rychlého vývoje: morální, společenské, fyzické, kognitivní a emocionální transformace. Představte si tělo – deformované tělo, půlku tělo, části těla, nepříjemné tělo, nádherné tělo, ošklivé tělo… dokážete to snést? Je zároveň děsivé i podmanivé ve své podivnosti a cizosti.

Stav mysli teenagera – jak se projevuje? Je groteskním obrazem reality? Je představivost na scestí nebo pouze zdivočela? Jedná se o jinou realitu? Chtěla jsem prozkoumat téma strachu a děsu v průběhu přechodu a změny, - jak se střídavě mění na stavy vyjádření, odporu a dokonce hojení. Jakou cestou jdou a jaké zanechávají stopy. Poetiku, humor a protivnost, které v sobě zahrnují. Mysl teenagera může být portrétem dekády nebo doby a poukazuje na moc transformační síly, která existuje bok po boku s chaotickou dynamikou charakteristickou pro dobu, ve které žijeme. Stejně tak může být prostorem a místem (vymyšleného) jazyka. Suterénní prostor galerie Futura nabízí tělo pro scénografii a dramaturgii na toto téma. Přítomnost těla jako něčeho skutečného (fyzického) a symbolického (psychologického) se odehrává v konverzaci s jazykem architektury a odhaluje se v různých gestech a podobách.

Vystavující umělci: O.B.De Alessi, Michael Salerno, Thomas Moore, Dennis Cooper, Laura Gozlan, Radek Brousil a Darja Bajagić.