Ke třináctým narozeninám popřejí Radiu Wave velikáni Plaid i experimentátorka Gazelle Twin

11.1.2019, 13:00 – 22:00

Radio Wave si letos opět k narozeninám nadělí večírek v podobě velkolepého koncertu. Stanice pro mladé oslaví své 13. narozeniny 11. ledna ve smíchovské MeetFactory ve spolupráci se STIMUL festivalem a LUNCHMEAT STUDIO. Letošními gratulanty bude britská producentka s velkou vášní pro kostýmy Gazelle Twin, legendární londýnské elektronické duo Plaid a pražská post-rave parta Lightning Glove. Výroční večer zahájí svým atmosferickým DJ setem autor pořadu Echo Viktora Paláka.

Svůj narozeninový den začne Radio Wave oslavou v proskleném vysílacím studiu, při které se jako každý rok ve 13 hodin 13 minut nakrojí dort. V rámci oslav se mohou posluchači těšit na vzpomínky legend Radia Wave, střípky z historie stanice a rozhovory s kapelami, které se představí na narozeninové party v pražském klubu MeetFactory.

Gazelle Twin

„Za nás bylo líp, jen se podívej na ta děcka, žádný respekt a žádná pořádná práce,“ ozývá se v přebasovaném tracku Better in My Day od Gazelle Twin. Britská producentka na svém letošním album Pastoral podrobuje tvrdé sonické kritice nacionalistické tendence v post-brexitové Británii a bere si na to nepřeslechnutelný arzenál. Šamanský zpěv a zběsilé beaty připomínají Fever Ray, rozsekané samply fléten a dalších folklorních nástrojů zase zvuk celého alba pevně usazují do britské krajiny. Nejlepší deska roku 2018 podle magazínu The Quietus vás nezavede do sladkého Albionu, ale spíš do pekla. Budete se ale chtít vracet.

Plaid

Britská dvojice Plaid, která dřív působila v projektu The Black Dog, se může zařadit po bok takových velikánů, jako Autechre, Aphex Twin nebo Boards Of Canada. Stejně jako jmenovaní i oni v devadesátých letech vydávali u prestižního labelu Warp Records a pomáhali formovat subžánr IDM. Na narozeninách Radia Wave vystoupí Andy Turner a Ed Handley s DJ setem.

Lightning Glove

Česká kapela Lightning Glove se inspiruje v klubové scéně Velké Británie i v post-punkové estetice, vystupuje na antirasistických akcích a nikdy by nehrála na Colours of Ostrava. Zároveň přiznávají, že jejich letošní album Irrelevant Dreams už tolik politicky neburcuje. Atmosferickým jazykem vypráví o stagnaci, melancholii a české realitě.

  1. narozeniny Radia Wave
  2. ledna 2019, MeetFactory

FB událost: https://www.facebook.com/events/2244095129170022/

Radio Wave je stanice Českého rozhlasu pro mladé a mladě smýšlející posluchače se zájmem o současnou kulturu a společenské dění. Od roku 2006 nabízí playlist plný hudebních novinek z mainstreamu i alternativy, zábavné i publicistické pořady a připravuje více než 30 kulturních akcí za rok.