AsianFest 2018 - Praha

27.7.2018 – 29.7.2018, 23:59

AsianFest 2018 se uskuteční ve dnech 27. – 29. července 2018 na Branické louce v Praze.

Hlavním cílem festivalu je přenést do Prahy dokonalou atmosféru a zážitek ze zemí, jako jsou Čína, Vietnam, Thajsko, Indie, Korea, Japonsko, Filipíny, Indonésie, Malajsie či Srí Lanka. Návštěvníci si budou moci vychutnat autentickou kuchyni těchto zemí prezentovanou nejlepšími asijskými restauracemi Evropy a zhlédnout některé z nejslavnějších asijských umělců na pěti různých scénách.

Jednou z atrakcí AsianFestu 2018 je možnost prohlédnout si zmenšené repliky slavných uměleckých a architektonických památek výše zmíněných zemí, jako např. socha Buddhy z ostrova Phuket nebo 20 metrů široký pekingský císařský palác, šanghajská stará čínská čtvrť plná obchodů nebo pláž thajského ostrova Ko Pha Ngan. V neposlední řadě bude na návštěvníky čekat Pandaland s opicemi a papoušky.

Vzhledem k rozsahu je program festivalu rozdělen do tří dnů. Hlavní formou dopravy na festivalu jsou lodě, které návštěvníky dopraví přímo do přístaviště, odkud je snadné dostat se přímo do areálu. Festival slibuje na 120 restaurací představující skutečnou chuť asijského gastronomického světa, 350 umělců, kteří dorazí přímo z Asie, a impozantní umělecké a architektonické památky postavené na ploše 30 000 m2.