Dny otevřených dveří GSA. Objevte, proč je Praha srdcem navigace!

8.12.2017, 9:00 – 9.12.2017, 18:30

Evropská GNSS Agentura (GSA) již od roku 2012 působí v Praze a zodpovídá za řízení evropských družicových navigačních programů (Galileo a EGNOS). Poskytuje také služby, fungování, propagaci a zabezpečení Evropských satelitních programů.

Cena vstupenky: - Kč

Přijďte objevit tajemství satelitní navigace a zjistit, proč se právě Praha stala hlavním navigačním centrem. Ve dnech 8. a 12. prosince 2017 probíhají již po třetí dny otevřených dveří, na které jste srdečně zváni!

Všechny semináře povedou odborníci na vesmír a zaměstnanci GSA, kteří také budou během
dnů otevřených dveří připraveni odpovídat na vaše otázky.

Pátek 8. prosince 2017
V 8:00 a následně v každou celou hodinu začíná seminář „Satelitní navigace + Evropa = GSA“ určený pro předem zaregistrované školy.

Sobota 9. prosince 2017
Semináře:
10:00 GSA, agentura Evropské unie v Praze, centrum evropské satelitní navigace
12:00 Od navigace k satelitní navigaci
14:00 Satelitní navigace v letectví
15:00 Satelitní navigace + Evropa = GSA (v angličtině)
16:00 Satelitní navigace + Evropa = GSA
17:00 Letecká navigace a využití Agentury pro evropský globální navigační satelitní systém (GNSS)

Den otevřených dveří GSA nabídne řadu zábavných aktivit. Návštěvníci všech věkových kategorií se dozví více o vesmíru, Evropské unii a satelitní navigaci. Zhlédnout můžete:

Semináře o vesmíru: Navštivte rozmanité a podnětné lekce o vesmíru a satelitní navigaci, vedené českými experty i odborníky z GSA!

Následujte Galileo: Nenechte si ujít šanci dozvědět se víc o satelitech a Galileu.

Zkušenosti s virtuální realitou: Zažijte záchranu vrtulníkem z moře nebo vrcholku hory pomocí Galilea a Egnosu – evropských satelitních navigačních systémů. To vše díky virtuální realitě.

Vesmír a umění: Vesmír lze vnímat z mnoha perspektiv. Během dnů otevřených dveří „umělci“ všech věkových kategorií budou mít možnost nakreslit svoji vizi vesmíru a satelitní navigace. Obrázky budou vystaveny v centrále GSA.

Kvízový koutek: Satelitní navigace a Evropa už nebudou mít po vaší návštěvě budovy GSA žádné tajemství. Budete mít možnost vyzkoušet náš kvíz a vyhrát drobné předměty na památku.

Fotokoutek: Projděte se napříč Evropou a vyfoťte se s některými nejznámějšími památkami.

Soutěž Mapiti: Použijte ke kreslení novou aplikaci Mapiti a vyhrajte!

Web: https://www.gsa.europa.eu/opendays