Upozornění

V souvislosti se zrušením většiny akcí, bohužel nemůžeme ručit za správnost termínů akcí uvedených na kdykde.cz.  Děkujeme za pochopení.

Kozí farma Nová Víska

22.7.2018 – 31.12.2019, 23:59

Tato kozí farma patřící rodině Malinově se nachází ve Šluknovském výběžku, a jak její název napovídá, ve vesnici Nová Víska, kde se chovají nejenom kozy, ale i další hospodářská zvířata.

Kromě zakoupení a ochutnávání všech možných mléčných produktů z farmy (převážně kozí sýry - ať už přírodní, s česnekem, s provensálským kořením, bazalkou či chilli) a jejího prohlídnutí, lze i po předchozí domluvě vypomoci s denním chodem farmy a obstarat zvířata. Výrobky z této farmy se pravidelně umisťují na předních příčkách soutěže: „O nejlepší regionální výrobek Ústeckého kraje - Kraje Přemysla Oráče", či vyhrály v soutěži Regionální potravina Ústeckého kraje v kategorii „Sýry včetně tvarohu“ a každoročně obhajují označení „Českosaské Švýcarsko regionální produkt“. Farma je veřejnosti přístupná od pátku do neděle, od osmi do osmi hodin, ale je možnost po předchozí domluvě zakoupit potraviny v jiné dny. Výrobky z této farmy lze získat i na farmářských trzích, kterých se majitelé účastní.

Více na: www.kozi-farma- viska.cz