Začíná literární soutěž o Cenu Waltera Sernera

12. leden 2015, 12:44
Začíná literární soutěž o Cenu Waltera Sernera

Nadační fond Festival spisovatelů Praha vyhlašuje 10. ročník literární soutěže o nejlepší dosud nepublikovanou povídku. Studenti středních škol, kterým je soutěž určena, mohou své příspěvky posílat do 12. února 2015.

Od dnešního dne až do 12. února mohou středoškoláci ve věku 15 až 21 let posílat své příběhy na téma „SVĚT UVNITŘ MÉ HLAVY“ na adresu [email protected] Rozsah soutěžního příspěvku v jazyce českém je jedna až pět normostran. Vítěze soutěže zvolí odborná porota složená z učitelů tvůrčího psaní z pražské Literární akademie. 

Všichni soutěžící pozvaní na slavnostní ceremoniál získají věcné ceny, k nimž patří: tablety a elektronické čtečky, kurzy tvůrčího psaní, knihy renomovaných nakladatelství, originální psací potřeby. Deset finalistů jistě také ocení odborné posouzení svých povídek porotou. Škola vítěze získá 100 knih pro svou knihovnu.

Festival spisovatelů Praha rovněž připravuje paralelní Čtenářskou soutěž. Na facebookových stránkách s názvem Cena Waltera Sernera budou na konci března zveřejněny soutěžní povídky deseti finalistů. Široká veřejnost se tak může zapojit do hlasování a vyjádřit svůj názor kliknutím na „To se mi líbí“.

 Soutěž od roku 2007 nese jméno Waltera Sernera, spisovatele v českých zemích poněkud opomíjeného. „Velmi mě těší, že se kolem spisovatele Waltera Sernera, jehož jméno soutěž nese, konečně začíná něco dít,“ říká Petr Soukup, koordinátor projektu.
„V loňském roce vyšla první jeho kniha v českém jazyce. V ulici V Kolkovně 5, kde Serner bydlel, mu bude odhalena pamětní deska,“ dodává. Osobnost a dílo karlovarského rodáka, literárního experimentátora a provokatéra, který stál u zrodu hnutí dada, se tak pomalu a jistě vrací i do české kulturní paměti, z níž bylo ve druhé polovině 20. století programově vytěsňováno.

Veškeré další informace o osobnosti Waltera Sernera a literární soutěži jsou k dispozici na stránkách mezinárodního Festivalu spisovatelů Praha - kde jsou k nalezení i aktuální informace ze světa literatury, a na facebookové stránce Cena Waltera Sernera.

Slavnostní ceremoniál, vyhlášení výsledků soutěže a předávání cen, se uskuteční 9. dubna na Novoměstské radnici v Praze.